Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőrdaganat (fibroma/basalioma/...

Bőrdaganat (fibroma/basalioma/karcinoma) kimetszése helyi érzéstelenítéssel fájdalmas?

Figyelt kérdés
Illetve még szoptatom a 2 hónapos babámat. Létezik olyan érzéstelenítő, ami “szoptatásbarát”?

aug. 8. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezek topikalis erzestelenitok, minimalis mennyisegben kerulnek be a szervezetbe, ezt muteten mondtak nekem mert en is kerdeztem. Igaz nekem a labujjam volt. A TB sebesz (biztos!) tudni fogja. Minden esetre en maganra mennek ilyen dologgal.
aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magánba fogok menni. Köszönöm szépen a válaszod!:)
aug. 8. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond. Nekem volt jó pár basalioma műtétem, semmit sem éreztem belőle. Carcinoma már bonyolultabb, ha a szövettan igazolja.
aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Azt tudod esetleg, hogy mitől bonyolultabb a carcinoma?
aug. 9. 07:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Más a protokoll. Egy fibromát, basaliomát levesznek, ha épben van kimetszve, akkor ennyi. Basaliomát pl. addig kell nyesegetni, amíg nem épszövet lesz a minta határa, nekem egyiket 4x kellett emiatt műteni. Egy bőrráknál mindenféle vizsgálat kell pluszban, plusz általában mégegy műtét, ha kell nyirokcsomókat is kivesznek. Pl. egy melanománál ez a protokoll, spinaliománál nem biztos, de ott is lehet kell mégegy körbemetszés.
aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha kell még egy körbemetszés, az sem fáj? Mikor kimegy az érzéstelenítő, akkor mennyire fáj és meddig?
aug. 9. 10:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez változó. Egyrészt hogy hol van, mekkora, háton pl. kevés az érzőideg, ott nem annyira fáj utána, a fejbőrön pl. vékony a bőr, ott rosszabb, csak mivel pl. egy melanómát elég nagy sugarú körben metszenek ki, ezért a seb húzódik. Maga a műtét egyiknél sem fáj, mert elég jól érzésteleníthető. De kár belemenni jobban, neked lehet csak egy sima anyajegy, fibroma, stb.
aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:)
aug. 9. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Atheromát szedtek le a nyakam oldaláról, elég érzékeny terület, de sem az injekció sem a 10 perces procedúra nem fáj. Amikor kiment az érzéstelenítő, akkor már fájt, de ezeken sima fájdalomcsillapító segít.
aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De jó ezt olvasni, köszi!:)
aug. 15. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!