Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincvizsgálatra szeretnék...

Gerincvizsgálatra szeretnék menni (gerincsérv), hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Szeretném megnézetni a gerincem, hogy felfedjék vagy (remélhetőleg) kizárják a gerincsérv lehetőségét a jellegzetes hátfájás + folyamatos ülőmunka miatt.


Orvoshoz ritkán járok szerencsére, viszont egyáltalán nem vagyok képben a vizsgálatok menetével, így érdekelnének vélemények-tapasztalatok-javaslatok az ilyen jellegű ellátásról.


Amire gondolni tudok:

1) Háziorvos - elég távolra költöztem a háziorvosomtól, így rendelési időben nehezen megoldható, hogy meg tudjak jelenni. Ezt a kártyám áthozásával/a vizsgálat napján szabadnap kivételével és leutazással meg tudom oldani, ha mindenképpen ezt ajánljátok.


2) Dolgozói Medicover biztosítás - ezt meg tudom oldani helyben. Virágnyelven van fogalmazva, de elvileg valamilyen formában beletartozik az ingyenes vizitek közé a gerinc vizsgálata. Nem voltam még viszont ilyen vizsgálaton sem, nem tudom, hogy várnak-e háziorvosi beutalót például.


3) Magán - szintén nem tudom, hogyan kezdjem, kihez forduljak először, mire számítsak.


Előre is köszönöm, ha meg tudtok osztani bármi tapasztalatot a témában, ki hol kezdte, mit ajánl, mire figyeljek stb.


Kiegészítő infó: fiatal vagyok és aktív, ha sérvem is van, remélhetőleg időben sikerül elkapni, és gyógytornával kordában tartható. A szokásos, laikusoknak javasolt megoldásokat (jóga, pilates, rendszeres mozgás, mélyizmok edzése, megfelelő párna, ergonomikus szék, x időnként felállni az íróasztaltól és átmozgatni magam) már alkalmazom, viszont nem értek hozzá, inkább egy orvosra bíznám az ezen felüli döntéseket.


Előre is köszönöm!



aug. 7. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

MRI, reumatológus.

De sérv nélkül is a hoszútávú ülőmunka garantálja a derékfájást sajnos...

aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Mindenképpen MR vizsgálat és gerinc vagy idegsebész. Reumatológus nem nézi meg a felvételt és a szakorvos véleménye számít nem a radiológusé. Mindez magán, és akár pár nap alatt megtudsz mindent.
aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!
aug. 7. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Állami intézménybe háziorvosi beutaló nélkül nem lehet bekerülni.

Magánba a pénz diktál.

aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Háziorvosi beutalóval se:-(((
aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Medicoverbe menjél csak el, ott meg fognak vizsgálni. Vannak kifejezetten porckorongsérvre specializálódott gyógytornászok, magán úton lehet ezt igénybe venni. A porckorongsérvre kifejezetten jó gyógytorna NEM pusztán izomerősítés. Ezt azért írom le, mert írtad, hogy alapvetően mozogsz eleget és ebből gondolhatnád, hogy akkor a gyógytorna is felesleges, hiszen a mozgás nem segített, de nem mindegy milyen mozgásról van szó.


Az biztos, hogy a kezelés egy részét a gyógytorna fogja kitenni. Először mindig konzervatív kezeléssel indítanak, ha csak sürgető műtéti indikáció nem áll fenn (ezt az orvos a tünetek alapján ki tudja zárni).

aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!