Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hanyattesik valaki a mozgólépc...

Hanyattesik valaki a mozgólépcsőn akkor felemelhetem, honnan tudhatom hogy nem-e gerincsérült?

Figyelt kérdés
aug. 5. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
*nem gerincsérült-e
aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod.

Közúti elsősegély oktatáson is azt tanítják, amíg nincs közvetlen életveszély, tehát tud lélegezni, nem ég bent valahol, nem nyúlunk hozzá nem piszkáljuk.

Ha kiderül, hogy gerincsérült lehet rosszabbá teszed a helyzetét, majd később a tiédet. Ha később akár túléli, de maradandó sérülést szerez akár meghal, vagy ő vagy a család olyan pert rak a nyakadba jogosan, amit életed végéig nem fogsz tudni megfizetni.

Maradj a sérülttel, és csak akkor nyúlj hozzá, ha másképp biztos nem élné túl. Nem kell neked hősnek lenni.

aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első, ha modi vagy javítsd ki...


Második, akkor hagyjam a mozgólépcsőn fejjel lefele amíg magától fel nem kel?

aug. 5. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt figyeltem meg, hogyha valaki eltaknyol, akkor aki odamegy, mindenáron fel akarja emelni, ha akarja, ha nem. Mintha égetne az aszfalt vagy nem tudom, rohannak oda, húzzák fel, nehogy 3 mp-nél többet töltsön ott, feltétlen álló helyzetbe kell kerülnie. Márpedig, aki magától nem tud felállni, talán jobb is, ha ülve/fekve marad.
aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Ha ezzel veszélyezteted az életét igen. Te sem akarsz megnyomorítani senkit. Inkább feküdjön ott pár percet, minthogy valaki össze vissza rángatva felemelje, ezzel akár örök nyomorúságot okozva neki.

Ha nem kap levegőt, stb. tehat életveszély, csak abban az esetben tegyél bármit is. Többit hagyd a szakemberekre.

aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De ha nem a lépcsőn esik el hanem csak simán kiterül a buszon pl akkor azért lehet mozgatni?


Vagy ennyi erővel mindenki gerincsérült és a stabil oldalfekvést se?

aug. 5. 22:55
 7/10 anonim ***** válasza:

2,5 vagyok


A kérdés a lépcsőre irányult.

Nyilván, ha egyértelmű, hogy nem gerincsérült, akkor lehet. De csak ha szükséges.

aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért egy lépcsőn vagy bárhol eleséstől ritkán sérül valakinek a gerince. Max ha eleve súlyos csontritkulasa van, de akkor is inkább a csípő, kar, esetleg borda törik előbb.

Az autóval elütött és a magasból leesett az aki nagyobb eséllyel gerinc sérült.


Szóval ha csak azt látod hogy elesik valaki előtted nyugodtan segithetsz neki felkelni. Ha valami nagy gond van azt úgyis vagy jelzi vagy látod rajta.

aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8.

De ha valaki simán elesik, miért ne tudna magától felkelni?

aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 mert például idős és nehezen mozog? Van aki egy alacsonyabb székből is alig tud felkelni, nemhogy a földről.
aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!