Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A fogamzásgátló tablettát fel...

A fogamzásgátló tablettát fel lehet íratni nőgyógyásszal is, vagy háziorvos kell hozzá? Illetve a háziorvos beszél a szülőkkel erről?

Figyelt kérdés

Kicsit kínosnak érzem magam, mert a szüleimmel nem olyan jó a kapcsolatom hogy erről a témáról beszéljünk, a barátommal pedig beszéltük, hogy szeretnénk gumi nélkül is az együttlétet.

Az interneten nem sok mindent találtam hogy milyen fajták vannak a tablettából, gondolom majd a nőgyógyász tudni fog egyet ajánlani.

Előre is köszi a segítséget!

17/L



júl. 3. 01:43
 1/8 anonim válasza:

Első körben Nőgyógyász mert ő tudja megmondani hogy neked ilyen fiatalon melyik a jó ami Nem boritja fel a hormonháztartásod illetve lehet olyan ajánl ir fel ami eleve hormonmente.

De mindenképpen keresd fel.

A háziorvos hiába vagy 17 éves elvileg erről nem beszél a szüleiddel es nem is kell hozzá menned emiatt mert nőgyógyász az aki ezzel foglalkozik :)

júl. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Van olyan, hogy "tini ambulancia", vagy "gyermek-nőgyógyászati ambulancia". Bemész, megvizsgálnak, felírják, nem kérdeznek és nem szólnak senkinek. Ugyanoda kell menni akkor is, ha védekezés nélkül sikerül szexelni és esemény utáni tabletta kell.
júl. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A ho-nak ehhez semmi köze. A nőgyógyász írhatja fel csak és kizárólag.
júl. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Esetleg kérd meg a barátodat, hogy várjatok ezzel, amíg betöltöd a 18-at. És akkor nem kell a szüleid beleegyezése.
júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, butaságot mondtál, mert most se kell a szülei beleegyezése. Egy 14 évesnek is felírja a doki, ha bemegy és kéri.
júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 Háziorvos simán felírhat fogamzásgátlót, még csak szakorvosi javaslat sem kell hozzá, azonban előtte ajánlott felkeresni egy nőgyógyászt és vele egyeztetni.
júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első körben nőgyógyászhoz menj, ő felírja neked a legmegfelelőbbet.

Nekem úgy volt, hogy az első 3 havi adag beszedése után vissza kellett mennem, megbeszéltük van-e mellékhatás, megvizsgált.

Aztán ha van egy évnél nem régebbi rákszűrésed, a háziorvos felírja. Nálam legalábbis így van/volt.

Mondjuk az igaz, hogy már nem voltam kiskorú, mikor gyógyszert irattam.

júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, akkor mindenképpen nőgyógyásszal íratom majd fel:)
júl. 3. 11:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!