Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten van olyan idősek...

Budapesten van olyan idősek otthona ahova lenne esélyem bekerülni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

67 éves vagyok, kicsit beteges de a mindennapi feladataim még el tudom látni. Nincs senkim így egyszer majd ha segítségre szorulok nem lesz ki segítsen, ezért eladnám a lakásom és abból a pénzből és a nyugdíjamból kifizetném a bekerülési díjat illetve telne a mindennapi életre is ott bent, gyógyszerekre stb.

Van Budapesten olyan idősek otthona ahova komolyabb betegség nélkül is van esély a bekerülésre?


júl. 2. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Teljesen egészségeseket is fogadnak a maszek otthonok
júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magánotthonba be lehet menni. Viszont ha egészséges vagy, illetve nem szorulsz ellátásra, én várnék vele, 67 éves kor ma még nem annyira öreg. Lehet, te is besavanyodnál a sok rokkant nyolcvanas-kilencvenes között.

67 évesen sokan még új társat keresnek, utazgatnak, aktív életet élnek. Sőt, közel a nyolcvanhoz is, ha jól bírják magukat. Az öregotthon-beli élet nagyon korlátozott egy nem túl beteg korodbelinek. Ráadásul nehéz váltani is, ha mégse tetszik.

júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne korlátozott? Az nem börtön. Akár napokra is távol lehet. Ugyanolyan életett élhet, mint otthon.
júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as, igazad van. Viszont mindenről értesíteni kell mindenkit, szerintem nem jellemző, hogy wellnessre járnának onnan.

Nem tudom, milyen nemű az illető, de még új társat is találhat. Idősotthonból nehéz külsőssel kapcsolatot létesítani.

Tehát én várnék vagy 10-15 évet vele minimum. Kivéve, ha komolyabban beteg.

júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapest környékén vannak olyanok, amik külön lakrészt biztosítanak, olyan, mint egy garzonlakás.
júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Olyan 20 - 50 millió a beugró, ha egyedül szeretnél lenni és havi 200 - 500 ezer, amit fizetni kell Budapesten, és környékén.
júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os: A jelenlegi árakat nem ismerem, de 20 éve egy rokonom lakott egy ilyenben, saját lakrésszel, akkor 3 millió volt a beugró és egy általános iskolai tanári nyugdíj elég volt az ellátáshoz.
júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a lakásodat eladod, akkor abból tudod fedezni egy magán intézeti lakrészt. Nézd meg ezt és ha tetszik vedd fel velük a kapcsolatot: [link]

Egy betegünk, miután meghalt a férje és egyedül maradt, ide költözött. Nagyon jól érzi magát. Én is gondolkodom rajta, hogy ha elmegyek nyugdíjba beköltözöm. Egyedül, segítség nélkül nem egyszerű és "veszélyes" is idősen élni.

júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es, kb. egy hónapja mértem fel a pesti lehetőségeket a magánotthonokban egyágyas "apartmanokat" keresve.
júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, köszönöm. Az, amit írtam, 20 éve, a budai agglomerációban volt.
júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!