Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magán belgyógyász szakorvos...

Magán belgyógyász szakorvos miért nem adhat a gépjárművezetői engedély meghosszabbítására engedélyt?Több helyen olvasom hogy a háziorvosok nem fogadják el a magánszakorvosok vizsgálat eredményeit. Miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés
Átnéztem a törvényeket, rendeleteket olyant nem találtam amiben a fenti kérdést feltettem. Ha nincs ilyen törvény rendelet, akkor miért működhetnek a háziorvosok törvényellenesen? Azért azon érdemes elgondolkodni, ha egy gépkocsivezetőnek lejár a gépjárművezetői engedélye, és azt megelőzően három hónappal megjelenik a háziorvosánál a hosszabbítása ügyében. Ha mondjuk szakorvostól kér javaslatokat a háziorvos, mert erre van szüksége az eldöntéséhez, az miért fordulhat elő, hogy három hónapon belül a vezetői engedély lejáratáig azok a szakorvosi javaslatokat megkapja a háziorvos. Ha egy érintett ebből kifolyólag elveszíti a munkahelyét bizony az egészségügy kártérítési felelősséggel tartozik törvény előírásaival.Lehetséges hogy még ilyen kártérítési per nem volt az egészségügyben, ha lenne, könyvelhető lenne a kártérítés megfizetése. Törvényben kellene foglalni azt, hogy az ilyen esetekben elsőbbséget élvezhessenek azok, akiknek a vezetői engedélyük érvényessége ügyében járóknak.
jún. 30. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak itt fúra dolgok.Zala m.lakom.A munkahely eü. központja Pécen van.

Az itt professzor által kiállít orvosi eredményt kérdőjelezi meg olyan házi orvos,SzTK orvos aki évek óta nem is képzi magát.

A farok csóválja a kutyát .

jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel pontosan tudja mindenki, mi baja van, és semmi akadálya annak, hogy előre időpontot kérj.
jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ott van hogy a jogsimnak az érvényességének a lejáratát megelőzően három hónappal előbb mentem a háziorvosomhoz. Sajnos a kardiológián megakasztotta az eljárásokat a kardiológusom, mert három vizsgálatra külön adott hosszú időpontokat a vizsgálatokra. A háziorvosom azt mondta egy nap alatt is eltudta volna végezni ezeket a vizsgálatokat a kardiológusom.De elmennék magán szakkardiológushoz is, de annak a véleményét nem fogadja el a háziorvosom.kérdésemre miért nem? Azt mondta mert csak az állami szakorvos véleményét tudja értékelni.
jún. 30. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!