Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Homeopátia vs gyógyszerek. Ti...

Homeopátia vs gyógyszerek. Ti melyiket használjátok inkább? Miért? És babáknál chamomilla vulgaris fogzásra, vagy inkább Dentinox esetleg Dologél?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Matricaria chamomilla= kamilla

vulgaris= közönséges

Magyarul közönséges kamillát (szó szerint ez a neve:P) adsz a gyereknek drága pénzen, ráadásul a hatóanyag tartalma is majdnem 0 annak a homeós vacakank.

2010. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Véleményt kérdeztem, nem azt mondtam, hogy én használom. Egyébként mi bajod a közönséges kamillával? Bizonyítottan gyulladáscsökkentő (népi gyógyszer).
2010. okt. 31. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

A homeós bogyók főleg azokra a betegségekre jók, melyek maguktól is elmúlnak, így rá lehet fogni a bogyóra, hogy az mulasztotta el.


Ha valóban beteg valaki, akkor inkább a "hagyományos" gyógyszereknél maradjon, mert azokat rengeteg magasan képzett szakember fejlesztette hosszú évekig és a klinikai kipróbálásuk is szintén évekig tartott, melynek az eredményei dokumentálva is vannak.


A homeós bogyókat pedig a "Gizi & tsa. Bt."-k forgalmazzák, melyek legalább annyira pénzéhesek (ha nem pénzéhesebbek), mint a gyógyszergyárak, azzal a különbséggel, hogy az ő termékeik valódi értéke a lósz@réval vetekszik. Sőt, ők sokszor hivatkoznak soha el nem készült tanulmányokra és soha alá nem támasztott hatásokra...

2010. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem jó tapasztalataim vannak a homeopátiás szerekről.Fogzásra nekünk a Chamomilla CH 30 használt, a kisebb potenciál nem. Persze nem magamtól jöttem rá, hanem kikértem homeopátiával is foglalkozó gyerekorvos tanácsát.Lázcsillapításra persze normál gyógyszert használok.
2010. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dentinox és Chamomilla C9, ha pedig nagyon nyűgös a gyerek, akkor emelni a potenciált 15-ig, extrább esetekben (pl. ha belázasodik) 30-ig. Amiértre a válaszom: itthon és franciaországban is csak homeopátiás patikákban dolgoztam, és szerintem szenzációs, hogy a jól megválasztott és jól adagolt homeos szerek menyit tudnak, saját magam is szedtem őket és a betegek visszajelzései is egyértelműen meggyőztek. Unokahúgom fogzásakor is a Chamomilla C9-15-öt, illetve Dentinoxot használtunk, illetve a kolléganőim gyerekeinek/unokáinak is ez segített. Biztosan nem mérgezed vele a pici szervezetét, mégis tökéletesen hat.


A Dentinoxban is kamilla van, plusz egy kis helyi érzéstelenítő lidokain és szerintem pont ezért nagyon jó! A Dologelben is kamilla van, illetve más gyógynövények (macskagyökér meg méhviasz kivonat), de mivel van benne propolisz, amit ezért én kisbabának egyáltalán nem adnám (SIDS esetleges veszélye). Ugyanakkor nincsen benne helyi érzéstelenítő, tehát a fogzási fájdalmat kvázi nem csökkenti. Szerintem a homeopátia és a Dentinox nagyon jól megfér egymás mellett, csak arra kell figyelni, hogy ne akkor kenegesd az ínyét a picinek, amikor a golyócskákat adod!

2012. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!