Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyakran találkoztok olyannal,...

Gyakran találkoztok olyannal, hogy orvosok nem feltétlen indokoltan javasolnak kezeléseket, műtéteket?

Figyelt kérdés
Pl elmész torokfájással igazolást kérni ami egy megfázás miatt van évi egyszer és kiírnak mandulaműtétre, vagy kihúzzák az olyan bölcsességfogat előre amivel még nincs gond (lehet soha nem is lenne). Több helyen is volt már velem, hogy egyik erőltetett egy műtétet a másik meg azt mondta, felesleges hülyeség.

jún. 19. 13:51
1 2
 1/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
67%
Azt kétlem, hogy egy gyulladás miatt elküldenek műtétre, de azt is a szakorvos több alkalom és vizsgálat után tenné csak meg.
jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pedig sajnos pont velünk volt ilyen, húgomnak (17) fájt a torka, elmentünk igazolást kérni meg torokfájásra valami gyógyszert, aztán a doki ki akarta írni műtétre, úgy, hogy meg se indokolta... Elvittük másikhoz, ő meg azt mondta, hogy ekkora baromságot még nem hallott.


De a páromnak (27) is azt mondta a saját magánorvosa, mikor 4 napig fájt a torka, hogy jó nagy a mandulája, ki kell műteni... Hozzáteszem sose volt gondja vele, nem is fájt neki, ezért nem csináltatta meg, azóta vele is voltunk másik orvosnál, ő mondta, hogy ezt szeretik indok nélkül megcsinálni, mert lóvé

jún. 19. 14:41
 3/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
67%
Gyerekorvos akarja?
jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok, ez gyakori e itt, valahogy az a tapasztalat hogy Budapesten elküldenek mindenféle műtétre meg kellemetlen vizsgálatra, a jogsi alkalmassági, üzemorvosi is gyakoribb, vidéken meg nem izgulnak az orvosok túl semmit
jún. 19. 14:43
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem, ilyen felnőtt fül orr gégész ember mondta
jún. 19. 14:43
 6/13 A kérdező kommentje:
4*es jogsi alkalmassági meg üzemorvosi is sokkal bonyolultabb, nem gyakoribb
jún. 19. 14:44
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
Oké, de az, hogy neked egy szakorvis ezt javasolja, kér egy műtétet, az még nem jelenti az, hogy meg is fog történni, ezt még a sebészeten is megelőzi pár vizsgálat. Jó, persze ez a kör is felesleges, tehát akkor lehet én nem értettem elsőre pontosan a kérdést. Jogsinál már inkább vannak ilyen felesleges körök, azt tudom tanusítani.
jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen a szakorvos mondta hogy ezt ki kell műteni, de onnan mi ezt nem vittük tovább, hanem otthagytuk a francba, nem tudtam hogy sebészi konzultáció is van.

De amúgy azóta sincs baja a torkának, meg előtte se volt, meg szerintem évi egy megfázásos torokfájás nem indokol mandulaműtétet.


Ezért kérdeztem, hogy ez gyakori e itt a fővárosban, hogy boldog boldogtalannak műtét, antibiotikum, ilyen olyan bonyolult vizsgálatok, stb, mikor nálunl vidéken csak kapsz egy papírt meg advilt azt jónapot :D

jún. 19. 15:05
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
AB-t azt könnyen osztogatnak, az igaz, de műtét az nem úgy van, hogy javasolja a szakorvos, elmész egy kórházba sebészetre és azonnal megműtenek. Nálam gyerekkoromban ezt a gyerekorvos csinálta, aztán a gégész mondta, hogy erről szó sincs,ez nem így működik.
jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem hogy mit jelent az AB?


De akkor ezek szerint neked is volt már ilyen élményed

jún. 19. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!