Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kihez forduljak, ha nem kapok...

Kihez forduljak, ha nem kapok táppénzt?

Figyelt kérdés
Hosszú távú táppénzen vagyok, a munkahelyem nem tb kifizetőhely, tehát neki be kell küldenie az egészségbiztosítóhoz a táppénzes papíromat és úgy kapnék táppénzt. Lassan két hete küldtem el nekik a papírt, de még nem kaptam utalást, felhívtam az egészségbiztosítót, ahol mondták, hogy még nem került hozzájuk a legutóbbi táppénzes papírom. Sajnos nem valami fényes a viszonyom a munkáltatómmal, de fogom neki jelezni, hogy ez van. Ha ennek ellenére sem küldi be a papírt, mit tudok csinálni, kihez kellene fordulni?

jún. 10. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Feljelented az adóhivatalnál, a TB-nél. Fizeti utánad egyáltalán a TB-t?

Nézd meg az ügyfélkapudon keresztül.

jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez fura, amúgy mindennek utána tudsz nézni az ügyfélkapun,sajnos #1-es gondolatában is van valami ráció.
jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de nem tegnap kezdtem el itt dolgozni, be vagyok jelentve, de rá is néztem most az ügyfélkapun és még mindig így van. Mivel táppénzen vagyok ilyenkor nem is kell utánam tb-t fizetnie. Meg amúgy már kaptam táppénzt az előzőekben, csak a legutóbbit nem kaptam meg.
jún. 10. 16:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, értem, hát akkor ezt a munkáltatóddal tudod csak elintézni.
jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!