Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a házi orvos borítékban...

Ha a házi orvos borítékban lévő pénzért 50000 Ft -ért hajlandó megadni a jogosítvány érvényességét. ez esetben mi lehet a teendő, bizonyíték nélkül?

Figyelt kérdés
61 éves vagyok, a b kat. jogosítványom ügyében kerestem fel a háziorvosomat, mondta sürgősre kérem, vagy ráér. Kérdésem az volt hogyan kell értelmezni ezt. Elmondta ha sürgősre kérem azt ő megadja 50.000 Ft ért + 2.500 Ft az eljárási költség.És meglesz a jogosítvány érvényessége. Ha viszont nem sürgősségre kérem, akkor elfog küldeni szemészetre, kardiológiára, fül orr gégészetre stb. Ottani szakorvosok is elfogják várni a borítékban a pénzt, ha nem adok nekik, lehet hogy egy évbe is beletelik amire érvényes jogosítványhoz fogok jutni. Mi ez a rablógazdálkodás az orvosok részéről? Ma már mindent megtehetnek az orvosok? Vajon hova fog ez vezetni? Kinek mi a javaslata a hozzászólása ez ügyben. Sajnos bizonyítani az ilyeneket nem lehetséges sehogy. A rendelőben csak az orvos, és az mellette lévő nővérke van, akik valamilyen osztalékban szerintem részesednek a pénzekből.
jún. 1. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék, már csak elvből sem...
jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jogsi ez, hogy ilyen részletes vizsgálat kell? PAV I?


Ha csak sima jogsihoz kell, menj el egy random rendelőbe ahol ezzel foglalkoznak, ott a vizsgálati díj ilyen 4 ezer max és csak annyi, hogy mér egy vérnyomást meg olvastat tábláról és csók.

jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
61 évesen nyilván nem hibátlan a szemed és a vérnyomásod. Úgyhogy mondd csak meg az orvosnak, hogy elmész a szakorvosokhoz, mert nem akarod se magad se másokat veszélyeztetni az úton. Nem az 50e miatt kell visszautasítani, hanem józan ész miatt.
jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A saját személygépkocsim vezetésére kell.
jún. 1. 14:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj el minden szakorvoshoz, ahová küld INGYEN.

Ott nem fog tőled várni senki semmit, hisz tilos, minimum az állását kockáztatná vele minden doki. Az ellenőrzés, vizsgálat pedig hasznos, vagy legalábbis ártani nrm fog.

Az más kérdés, ha esetleg arra gondolt az orvosod, hogy valamelyik szakorvos nem adná meg az alkalmasságit eü probléma miatt, és ezért kellene őket lefizetni, de ez így is tilos, továbbá nagyon nagy felelőtlenség lenne vezetned amúgy is, ha nem vagy rá egészségügyileg alkalmas.

(A háziorvost meg feljelentheted, lehet, hogy odamennek kamubetegként, és ha ott is eljátsza ezt, akkor hátha utána egy normális dokit kap a körzet. Vagy épp a magyar orvoshiányt ismerve senkit 🙃)

jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5, egyértelműen arról van szó, hogy 50e lesz, és megadja szakorvos nélkül.
jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem 50 e.ért nem fog kockáztatni, bocs, de a sztori nekem hibás, 61 évesen sem kell a jogsihoz gégészet, arról nem beszélve, hogy ma már a paraszolvenciát nem fogadják el( saját tapasztalat), ajándékot simán. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt mondta.
jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7 választ adónak. Pedig ez így történt a rendelőben csak mi ketten voltunk, mert a mellette lévő nővér az kint volt a váróterembe. Feljelenteni ? Bizonyíték nélkül? Minek? Viszont most járom a szakorvosokat, eddig háromnál voltam, ott normálisan folytak a vizsgálatok, és megadták az alkalmasságom javaslatát, jövő héten a kardiológiára kell mennem, eddig még soha nem voltam ott.Nem is sokat kell időpontokra várnom, a vizsgálatok kb 3-5 percet vettek igénybe eddig.
jún. 1. 18:39
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Teendők a következők.

Bemész megint, hogy akkor pontosítsuk még egyszer. Arról nem szólsz neki, hogy a zsebedben megy a felvétel a telefonodon. Utána elmondod neki, hogy fordult a kocka, mert felvetted, úgyhogy most te diktálsz és a jogsi gyorsan is lesz, meg ingyen is...

jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
De mondjuk én nem értem az egészet, mert a vizsgálatok ha megvannak, a háziorvos megírja a papírt és kész, elmész az okmányirodába és az ottani ügyintézéstől függ a jogsi további sorsa. Ennek egyébként is meghatározott költsége van, 2500 Ft. az orvosi alkalmassági, 4000 Ft. az illeték a kormányablakban.
jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!