Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakit szívében érszükület...

Ha valakit szívében érszükülettel mütenek, az milyen feltételekkel kaphat érvényes gépjármű vezetői engedélyt? Mert kapott a párom is autóbuszt vezet.

Figyelt kérdés

Párom, autóbusz vezetőként dolgozik. kilenc évvel ezelőtt, szívében ér szűkületet állapítottak meg, akkor katéterezést hajtottak nála, és azóta is autóbusz vezetőként dolgozik.Két hónappal ezelőtt a vezetői engedélyének az orvosi érvényesítésekor kardiológia vizsgálatakor feltárták, hogy szívdobogásának több kihagyása van.Előjegyzés, kórház műtét.Műtéttel megállapították hogy páromnak érszükületei vannak a szívében, ezért katéterezéssel, és valamilyen hálót helyeztek fel. műtétet követő másik napon már haza is engedték, három hét elteltével kardiológia vizsgálatokon esett át a párom, és megadták az alkalmas javaslatot a vezetői engedélyéhez, mindenféle korlátozások nélkül. Már dolgozik és jól érzi magát. Itt a portálon böngészgettem és sok hasonló írást olvastam. Sok ellentmondásokkal, van aki szerint ilyen műtétet követően eltiltják végleg a 2. - dik csoporttól, olvastam olyanokat, akiket ugyanilyen műtétekkel tovább engedték a 2. - dik csoportba a jogosultságot.

Azt szeretném kérdezni. Mi ért ez a sok ellentmondás egy kérdésre? Melyik a valós válasz?


máj. 29. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Már az is hülye volt aki kitalálta gépjármű egészségügyin a különféle alkalmassági szinteket.Mindig írják az okosak: A buszsofőr mögött negyvenen ülnek és azokért vállalja a felelősséget azért kell komolyabb orvosi. Erre a válaszom: Az öreg Pistabácsi meg lassú-járműre kapott sima KRESZ vizsgával közlekedik a másik sávban szembe a busszal, és mi van ha rosszul lesz mert orvosilag alkalmatlan? Találkozik a buszsofőr mögött ülő 40 utassal.Valaki vagy alkalmas a vezetésre vagy nem.
máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez attól függ, hogy a stent behelyezés után, vagy egyéb más megoldás után mi az eredmény és a kontroll mit mutat. Ha nincs megfelelő eredmény, akkor lehet gond az alkalmasságival. Nem tudod más illetőnek milyen megoldása volt és milyen sikerrel. Mondjuk ez az egész alkalmassági túl van misztifikálva szerintem is. Pl. magas valakinek a májenzimje attól még alkalmas.
máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!