Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
 121/133 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy méltányosságból a házból nem teszik ki őket, de leterhelik jelzáloggal az állam javára, nem akarod tudni.

Esetleg más nevére íratják a házat a lakók.

De autóra nincs méltányosság, lefoglalja bagóért a behajtó és te csak leshetsz közben.

júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/133 A kérdező kommentje:
De hogyan tudom megszüntetni a tb-m fizetését?
júl. 8. 14:45
 123/133 anonim ***** válasza:

Alapvetően három lehetőség él fizetési nehézségek esetén:


-vagy az általunk felkeresett, területileg illetékes kerületi vagy járási kormányhivatal állapítja meg a szociálisan rászoruló státuszt, így nem kell fizetnünk;

-illetve ugyanúgy a járási hivatalnál kérvényezzük az aktív korúak ellátását, amely jogosultságot biztosít az ingyenes állami egészségügyi ellátásra;

-vagy jelezzük a NAV felé, hogy találtunk például egy rokont vagy barátot, aki átvállalja tőlünk az egészségügyi szolgáltatási járulék befizetését.



Mit jelent a szociális rászoruló státusz?


Ha a családban az egy főre jutó jövedelem legfeljebb 34 200 forint vagy annál kevesebb egy hónapban, vagy valakinek a jövedelme legfeljebb havi 42 750 forint úgy, hogy csak saját magát tartja el, ők – amennyiben kérvényezik a területileg illetékes kerületi vagy járási kormányhivatalnál –


MENTESÜLNEK AZ EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁSI JÁRULÉK FIZETÉSE ALÓL.

Az említett alacsony kereset mellett szintén fontos kitétel, hogy szociális alapon csak akkor mondható ki az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság, ha a családnak nincs vagyona, ezért a hivatalnak az eljáráshoz a kérvény mellett családi vagyonnyilatkozatra is szüksége lesz.

júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/133 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De ezekkel én hogyan leszek előrébb?
júl. 9. 14:12
 125/133 anonim ***** válasza:
Keress munkát baxxus. Itt agonizalsz január óta.
júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/133 A kérdező kommentje:
Keresek! De nem vesznek fel egyenlőre sehova sem sajnos!
júl. 9. 22:11
 127/133 anonim ***** válasza:
82%

"Ezt értem. De ezekkel én hogyan leszek előrébb?"


Bemásoltam, hogy milyen módon tudsz mentesülni. Ez nem elég?

Vagy egyem is meg helyetted a kajádat és szarjam is ki?

/123/

júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/133 A kérdező kommentje:
Bemásoltad. Igen. De ezek nem igazak rám. Egyik sem. Akkor?
júl. 10. 08:39
 129/133 anonim ***** válasza:
82%

Ez kezd olyan lenni, minthogy pöcsöm van, hogy lehetnék nő? Vagy hogyan repüljek, ha nincsenek szárnyaim?


Ha nem felelsz meg a TB mentesség kritériumainak, akkor fizetned kell.

Ha nem akarod fizetni, akkor meg kell felelj valamelyiknek. PONT

Nincs más alternatíva.

júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/133 anonim ***** válasza:
82%

Még annyi, hogy 11300,-Ft havonta. Ha ez gondot okoz, akkor van baj.

Ha VALÓBAN illetve TÉNYLEGESEN gondot okoz, akkor meg valószínű megfelelsz valamelyik dolognak a mentességhez.

júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!