Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi szükséges ahoz, h magamnak...

Mi szükséges ahoz, h magamnak tudjam fizetni a TB-t?

Figyelt kérdés
Egyszerűen bemegyek az APEH-hoz és kitöltök vmilyen nyomtataványt,vagy kellenek igazolások?Számonkérik,h mióta nincs TB-m,vagy fizetem az első kapott csekket,és utánna van?Hogy megy ez?Gyes lejárta óta nem tudok elhelyezkedni,és szeretném vmelyest biztonságban tudni magam.
2010. okt. 22. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kérik számon, hogy mióta nincsen.

bemész, kitöltöd a papírt, sorra kerülsz, leadod és kapsz egy marék csekket amiből az elsőt be is fizetheted. (Előre megkapod jó pár hónapra a csekkeket, nem ők küldik ki minden hónapban).

4500Ft lesz.

2010. okt. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg visszamenőleg is ki kellene fizetni, és 4950ft/hó. Ez az egészségügyi szolgáltatási járulék, ami kötelező. Nem hallottam még olyat, hogy valakit nagyon megbüntettek, ha nem fizette, kapott részletfizetési kedvezményt. (persze kivételek mindig vannak, főleg ha az apeh-ról van szó)Egyébként mióta nem kapod a gyest? Ha kevesebb, mint 45 napja, akkor nincs baj, mert ennyi az az idő aminek el kell telnie. Itt olvashatsz róla bővebben.

[link]

2010. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második!

Első vagyok. Mikor emelték föl ennyire az árat? Nekem kb 1 éve kellett fizetnem és akkor még 4500 Ft volt. Még meg is van a maradék csekk. Előtte 8 hónapig nem volt tb-m, de nem hajtották be rajtam. Döbbenet, hogy ilyen rövid idő alatt ennyit emeltek rajta.

2010. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok! Egyébként igen. Csak bemész az apeh-hoz és mondod mit szeretnél. Igazolni nem kell semmivel. (vagy az apeh honlapjáról letöltöd a nyomtatványt és már kitöltve viszed be.) Általában megkérdik, hogy mióta nem vagy biztosított, hazudni nem éri meg, mert a központban úgy is tudják. Én a suli után voltam bajban ezzel, én is késtem a bejelentéssel, de kb. 1 hónapot. Nem is kellett semmi pluszt fizetni, csak visszamenőlegesen kiküldték a csekket. Aztán újra suliba jártam, nem kellett fizetni. Suli után a megmaradt csekken elkezdtem befizetni a járulékot, de elfelejtkeztem újra bejelentkezni, és a 45 napot sem vártam meg, egyszóval túlfizettem. (a fene se tudta mikor mit kell bejelenteni, meg fizetni) Gyorsan mentem újra bejelentkezni, mondták, hogy meglesz az a pénz, ne aggódjak. Gondoltam annak már úgy is lőttek, de a legközelebbi csekkes levélben le volt vonva az az összeg, szóval ők ott rendesen nyilvántartják a dolgokat.

Bocsi, ha hosszú voltam, de remélem tudtam segíteni.


Egyébként nem tudom, hogy mikor emelték, én januárban jelentkeztem elsőnek, akkor már ennyit kellett. Sajnos az árak csak felfele mennek. :S Úgy tudom legelsőnek még valami "ezer akárhány száz" forintot kellett fizetni.

Üdv

2010. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Hát itt vana kutya elásva,h egy éve nincs tb-m...lekopogom,nem is volt szükségem ellátásra,most sincs,csak van az a pont ,amikor az ember rendbe akar tenni dolgokat..nálam ez most van...csak lényegében azt sem tudtam,h hogy kezdjek hozzá...
2010. okt. 23. 07:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!