Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet ma magyarországon nem...

Lehet ma magyarországon nem átműtétet végezni?

Figyelt kérdés
18 éves leszek február 5én. Át szeretnèm magamat fiúból lánnyá műtetni. Csak nem tudom ennek a menetét.

2023. okt. 28. 07:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%
A nemi átalakító műtét nem egy betegség gyógyítása. Ugyanúgy férfi maradsz, csak megcsonkítva. De hajrá...
2023. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
33%
Több magát nőként azonosító srácot ismerek. Egyik sem százas, kicsapongó életet élnek, bulika bulika hátán, munkahelyen problémásak, mindent zaklatásként élnek meg. Este tivornyák, bitranyos viselkedés, nem lesz hosszú életük. Boldog pláne nem.
2023. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
86%

Akkor, hogy legyen egy értelmes válasz is a kérdésre:


Lehet ma Magyarországon nemi megerősítő műtétet végezni, igen. De Pozsonyt szokták inkább ajánlani. A menete pedig rettentő "egyszerű"...: szerzel egy klinikai szakpszichológus által kiállított szakvéleményt, hogy transznemű vagy és diszfóriád van. Majd egy pszichiátertől megszerzel egy hasonló kaliberű szakvéleményt, hogy tényleg transznemű vagy. Ezeknek az ára általában magánúton (ha nem akarsz fél évet várni időpontra) amolyan 20.000 forint per papír és még 20.000 forint per beszélgetés és állapotfelmérés. Ha ez megvan akkor egy urológus szakvéleményt kell beszerezni, hogy alkalmas vagy a műtétre és már majdnem kész is vagy!


A következő lépésben elkezded a hormonkezelést, amihez szintén kell egy csomó orvosi vizsgálat (kb 100.000-150.000 forint). Ha a hormonokat szeded kb másfél éve akkor lehet (vagy ajánlott) a kasztráció. Három-négy év hormonozás után pedig a nagy műtét. Szóval ez a menete. De ebbe kalkuláld bele hogy havi szinten ~13.000 forint a hormon, kb félévente vizsgálatok és vérvétel, a műtét pedig ha jól emlékszem pár éve olyan 1.5M körül mozgott (ez persze azóta biztos változott). Szóval nem szeretnélek elkeseríteni de amennyiben nincs 18 évesen pár misi a zsebedben hiába lehet műtétet végezni, kétlem, hogy összejön. De sok sikert!


- Egy transz lány

2023. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13: neked is volt díszfóriád? Az a gyakorlatban mit jelent? Mit érezni belőle?
2023. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%
Lehet szerintem. Pl. Kaffka Tibi is Merci lett valahogy.
2023. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13. És hány alkalom kell a szakpszichológussal és a pszichiáterrel?
2023. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
13%
És honnan lehet tudni, hogy megbízható a pszichológus? Korunk egyik nagy betegsége nem a rossz testbe születés, hanem a kezelhetetlenné vált lmbtq-őrület. A társadalom vagy a természet ezt kezelni fogja, de a megoldás még egy-két évtizedbe kerül. Talán megérjük.
2023. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

#17

Egyrészt ha valamit nem lehet felvállalni, akkor miután fel lehet, hirtelen úgy tűnik hogy nagyon sok van belőlük. Mert úgy érezted addig 0 volt, pedig mindig is ugyanannyi volt, csak titkolták/elnyomták. Ez egy egyszerű folyamat.

Másrészt mondd már el milyen hatással van a mindennapi életre ez az állítólagos "lmbtq őrület". Hogy a filmekben látsz ilyen karaktereket is? Wow hát ez szörnyű!! Nem tudom, engem pl valahogy az ország tönkretétele jobban zavar, és különösen elszomorító, hogy annak a 3 millió embernek fontosabb hogy "stop lmbtq", mint ez.

Egyébként meg a filmekben is csak azért van, mert ez felkapott és Hollywood pénzt lát benne, nem azért mert akkora lmbtq lobbi van hogy rájuk kényszerítik.

És persze, nyugaton vannak ilyen hülyeségek, hogy ronda transz nő nyer szépségversenyt meg mittudomén, de 1. ezek ritka esetek, csak fel vannak kapva ezért többnek tűnik, 2. mint mondtam, szerintem vannak ennél bőven nagyobb problémák

2023. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
28%

18. Ezt csak te gondolod, de úgy írod le mintha tény lenne, másoknak pont ellenkező a véleménye.

1. Több van az aki annak hiszi magát de nem az igazából, mert a transzok belevitték mikor bizonytalan tinik voltak. Később jönnek rá hogy nem transzok, de az életuk mar tönkrement. Részletesebben már kifejtettem más kérdések alatt, rengeteg videó van ahol a hormonkezelest kapott rosszabb esetben meg is műtött emberek vissza szeretnék csinálni de nem tudják. Mindannyiuk azt mondja hogy az LMBTQ suervezetek befolyásolták.

2. Ezért van hatással a mindennapi életre bár még a mi országunkban, de nyugatabbra igen. Éppen ezt kell nálunk megakadályozni.

3. A filmekben igenis rájuk van kényszerítve. Nézd meg az Oszkárt.

4. Szerintem ez is nagy probléma azoknak akik átélik, a szülőknek akiknek nincs beleszolasa abba hogy az iskolában más néven hívják a gyerekeiket (nyugaton sok országban).

2023. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

#19

1. Én most megnéztem vagy 20 cikket erről, ez alapján nagyon úgy tűnik hogy sajnos anti-lmbtq propaganda videókat láthattál, ugyanis kb mindenhol 1% van írva a gender műtét megbánási rátájára, van egy kutatás ami 27 kutatást összegzett és 1% jött ki, de a legmagasabb adat is csak 6% volt.

Na mármost szerintem nem kell sokat magyarázni azon, hogy akármennyire is szomorú hogy ennyi ember megbánja, még mindig jobb mintha be lenne tiltva, meg állandó közutálat tárgya lenne ez a transz dolog, és így a 90x % járna rosszul.

Egyébként is el van túlozva ez a "transzok beleviszik a tiniket". Azért ez egy hihetetlen nagy dolog és nem így megy hogy odamegy egy transz egy gyerekhez, azt mondja neki hogy "gyere legyél te is transz, nagyon jó lesz", és már vágják is le a fütyijét. És a számok is ezt bizonyítják, hogy legtöbbször csak azok vállalják be ezt, akikben tényleg nagyon erősen benne van az igény rá.

2. Lásd 1.

3. Mint a legtöbb díj, az Oscar is egy vicc már. Eleve nem az Oscarra gyárt mindenki filmet(sőt kb senki), szóval innentől kezdve ennek önmagában nincs túl nagy befolyása a filmiparra

4. Nem igazán értem mire gondolsz itt pontosan.

2023. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!