Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Férjem inzulinos cukorbeteg...

Férjem inzulinos cukorbeteg napi négyszer inzulinozza magát. Vagyonőri munkahelye a munkaszerződést megelőzően elküldte üzemorvosi vizsgálatra. Miért adta az üzemorvos azt a véleményét, hogy két egymást követően éjszakai műszak nem lehet?

Figyelt kérdés
Bár ennek az ismeretében férjemet felvette a munkáltató vagyonőrnek. Eleinte a próbaidő lejártáig nem is osztották be éjszakai műszakba.Majd egyre több éjszakai műszakot kell neki elvégeznie. Amikor a férjem hivatkozik az üzemorvos véleményére, akkor az a munkáltatói válasz hogy tudta, miért jött ide dolgozni. Sőt már arra vár választ a férjemtől a munkáltató indokolja meg Ő, az üzemorvos véleményét, amit nem tud, mert nem mondta el neki az üzemorvos. Azt szeretném tudni ha egy ember napi négyszer inzulinra szorul, annak milyen egészségkárosodást okozhat az, ha két egymást követő éjszakai műszakban dolgozik? Ilyen ismertetőt mi célból ad ki az üzemorvos?
2023. okt. 23. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyanra osztják be amit az orvos megtiltott, az szerintem veszélyeztetés
2023. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ha felvételkor azt mondta volna a munkáltató, hogy ilyen munkára nem tud foglalkoztatni, az érthető lett volna. Arra gondolok nem e az éjszakai rendszeresen alkalmazott inzulin miatt, amit eleve a vízszintes testhelyzetben kell alkalmazni.

súlyos, egészségügyileg az egyensúly felbomlásához vezet, ami beláthatatlan következményeket tud okozni.Az egyszer nehezen beállított terápiát veszélyes megváltoztatni. Szerintem az üzemorvos, ezért adhatta ezt a véleményt, a munkáltató részére, másrészt Ő ezzel védve van bármilyen egészségügyi probléma esetén. Az üzemorvos alkalmassági véleményt a munkáltatónak kötelessége betartani.

2023. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de inzulin pumpa nem jöhet szóba? Az egyenletesen adagolja az inzulint, kevésbé terheli meg a szervezetet.
2023. okt. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem is hallottam ilyen inzulin pumpáról. De megérdeklődöm a diabetológus szakorvosomnál.Én napi szinteken rengeteg nappali éjszakai inzulinokat alkalmazok, és mégis magasak az értékeim. Sajnos nálam idegi alapon jött ez a kegyetlen cukorbetegségem, 66 kg és 175 cm magas vagyok, tehát még azt sem lehet mondani hogy mert túlzásba viszem az evésemet. Nem tudom közgyógy igazolványra ki írható e az inzulin pumpa?
2023. okt. 24. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát az a helyzet, hogy támogatás nélkül 990ezer körüli az ára, támogatással 200ezer körül van, szóval nem olcsó sajnos, de egy csomó szövődménynek kisebb az esélye, mert megelőzi a nagy vércukoringadozásokat és az inzulinterhelés is kisebb, egyenletesebb.
2023. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert a fordított munkarendben a kontrainzuláris hormonjaid szintje megemelkedik, instabillá téve a szénhidrátegyensúlyodat.

Jajj de jól sikerült mondat😝, ezt add oda a munkáltatódnak!

2023. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. válaszolónak, átadtam a munkáltatómnak, annyit mondott nem ért hozzá, nem is tudja értelmezni mit jelent. Felkínálta a mai napon a munkáltatóm hogy közös megegyezéssel szüntessük meg a munkaviszonyomat. Én ezt nem fogadta el, mondtam az üzemorvos utasítását, elsősorban a munkáltató nem tartotta be, én Ő a hunyó ebben.Szerintem a veszélyeztetés is figyelembe vehető egy munkaügyi perben.Ha , oda fajulna ez az ügy.
2023. okt. 25. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ritka troll a munkáltatód. Sok sikert! Szorítok neked.
2023. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!