Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek volt már méhkaparása?...

Kinek volt már méhkaparása? Milyen volt mütét után? Mennyi ideig voltatok utána kórházban? Pénzbe kerül? Ha igen mennyibe? Házasélet utána mennyi ideig nem lehet? Zuhanyozni mennyi ideig lehet utána, vagy kádba ülni mennyi ideig nem lehet?

Figyelt kérdés

Késöbb ellenörzésre visszakell menni? Ha visszszakell menni ellenörzésre hova ahol a mütétet végezték el, vagy az Egészségházba? FElszívódó varratok lesznek utána vagy varratszedésre kell menni ?

Zárójelentést utána megkapom? Mütét elött mennyi ideig vizsgáltak?

Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 11. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy néninek volt a mellettem lévő ágyon, saját tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban szerencsére, én túlhordás miatt voltam bent.

Sok kérdésed van, menjünk sorba:

- nem tudom, milyen műtét után, a néni nagyon hősiesen viselkedett

- másnap mehetett haza

- ingyenes volt, de beutaló nélkül úgysem csinálják

- házas életet 6 hétig nem lehet utána élni

- zuhanyozni bármikor

- kádba ülni szintén 6 hét után lehet

- vissza kellett mennie, ha jól emlékszem 1 hét múlva oda, ahol műtötték ellenőrzésre

- hüvelyen keresztül történik, varratok nincsenek

- zárót kórházból távozásnál megkapod

- passz


Ezeket mind fel kellene (kellett volna már) tenned az orvosodnak, aki műteni fog, ő tudja a helyi szokásokat, az állapotodat, lehet, hogy ő nem szívesen enged el egy nappal később pl.

2010. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első sok mindent megválaszolt, én csak kiegészíteném.

Az, hogy mikor mehetsz haza, az függ attól is, hogy miért van a műtét és, hogy mennyire vagy jól utána.

Nekem vetélés miatt volt, nem volt túl erős vérzésem utána, este mehettem is haza, bár, saját felelősségre.

A műtét előtti vizsgálat szintén attól függ, hogy miért van rá szükség. Egy normál nőgyógyászati vizsgálat időtartama, nálam UH volt.

Fizikailag viszonylag hamar túltettem magam rajta, a lelki dolgok nehezebben mentek/mennek... ez szintén nagyon egyéni.

2010. okt. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, amikor nem távolítják el a méhet, csak csinálnak egy egészségügyi kaparást, akkor az olyan, mint az abortusz. Én a második fiam születése után egy héttel bevéreztem, és akkor kellett megcsinálni. Mivel friss császáros voltam, így kérhettem, hogy altatásban csinálják. Úgy hogy elaltattak, így nem éreztem semmit. utána az egész napot átaludtam. Estére már járkáltam egy kicsit és másnap 8 órakor már kezemben volt a záró és mehettem haza. A kis fiatal leányka, aki abortuszon volt szintén ugyanakkor ment be, amikor én a műtőbe és ugyanakkor kapta meg a záróját is, mint én. Szóval innen gondolom, hogy erősen hasonlít az abortuszra. Nincs varrat, házasélet 6 hét múlva, ülőfürdő 6 hét múlva, zuhany már azon a napon, nekem ez miatt nem volt külön felülvizsgálat, hiszen voltam hat hetes szülési kontrollon. érezni semmi különöset nem éreztem utána, csak elmúlt a vérzés. A műtét előtt engem sokáig vizsgáltak, mert csak két nap múlva kerültem műthető állapotba. De ezt mondjuk kórháza válogatja. Ha van tb-d, akkor ingyenes, ha nincs, akkor nem tudom mennyibe kerül, de biztos nem olcsó, mert mintha ugy emlékeznék, hogy akkor kiadtak valami papírt, hogy a beavatkozás a tb.nek x összegbe kerül és el voltam halva az összegen, de nem emlékszem, hogy mennyi volt. Ja és nekem a fertőzés elkerülése miatt gyulladáscsökkentőt is kellett utána szednem.


Sok sikert és nem rosszabb, mint egy foghúzás.

2010. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem a doktor mondta hogy holnap reggel 7-re mennek kell vizsgálatokra utána ilyen mütét lesz délután jöhetek haza , a doktor ultrahangon megnézett és petezsákot talált, de embrió nincs benne, igy mennem kell erre a mütétre, alhasi panaszaim vannak,görcseim, és múlthét szerdán volt erősebb vérzésem. Hát nekem ezért kell erre mennem, csak még sosem volt ilyenben részem azért kérdeztem.

Egyébként holnap megkérdezek mindent as mütétet végző orvostól, de előtte kiváncsi voltam ki mit ir.

Meg hogy mire számithatok nagyjából.

2010. okt. 11. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Már mindent megválaszoltak, így csak bátorságot és gyors javulást kívánok!
2010. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, mindenkinek altatásban végzik a műtétet, ami kb. negyed óra-20 perc.

Előtte lesz UH, mi kaptunk egy bogyót is, ami állítólag az altatás előkészítéséhez kell, meg állítólag csökkenti a szorongást, félelmet, bár ennek én nem sok hatását éreztem, mert mire odakerültem, "kiféltem magam".

2010. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2010. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na megvolt a mütétem,Kedden 13.órakkor és még aznap kiengedtek délután 16.óra fele. Mélyaltatásban voltam elötte reggel 7-kor volt vérvételem utána merő unalom egészen a mütétig.Majd 11:30.kor bevettem a bogyót és utána 13-kor meg is mütöttek. 1 órát tartott, majd mikor felébredtem zsibbadást és szédülést éreztem semmim nem fájt, picit véreztegettem és még most is de pihentem és behozták a zárójelentést és a távozási lapot és elmehettem haza.Picit érzek néha görcsöket, de ezen kivül semmi bajom szerencsére, most már, aznap pedig mikor kinegedtek éreztem még utána szédülést nagyon picit,meg fejfájást.2 hét múlva kell mennem a szövettani eredményért és akkor megvizsgálnak és eldöntik meg kell-e még ismételni a mütétet, de nagyon kis százalékban nem sikerül elöször.Sztem minden rendben lesz.

Nagyon jól érzem magam, köszönöm hogy ki lettem segitve, elöször féltem nagyon de nem is volt olyan vészes, mint gondoltam!:)

2010. okt. 13. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!