Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért fektetnek be a kórházba...

Miért fektetnek be a kórházba az olyan műtétek előtt is egy nappal, amik előtt nem végeznek semmilyen vizsgálatot vagy beavatkozást?

Figyelt kérdés
Vannak olyan műtétek, amik előtt indokolt lehet a befektetés, ha pl.valamilyen előkészítést igényel. Más műtéteknél nincs semmilyen speciális előkészület, egy napig csak malmozik a beteg, majd másnap megműtik és a műtétet követő napon hazaengedik. Ennek mi értelme? Gondolom a bent töltött napokra számolják a kifizetéseket a kórháznak, nekik pedig talált pénz, mert semmit nem csinálnak a beteggel, kaját se kap már, nulla ráfordítás. Viszont ez a betegnek megterhelő és teljesen felesleges. Csak növeli (feleslegesen) a hiányos kórházi higiénia miatti fertőzések esélyét. Ha már mindenáron a bent töltött napokra szedik be a pénzt,több értelme lenne a műtét UTÁN bent tartani a pácienst, mert akkor legalább posztoperatív tovább megfigyelik. De gondolom az túl logikus lenne, az egészségügy meg nem észérvek mentén működik. Így szoktuk, azt kész.

2023. ápr. 21. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Arról, amit az egészségügyről írsz, hogy nagyon sok minden illogikus—bennfenntesként, műtéti szakmában dolgozó orvosként—egyetértek.

A páciensek műtét előtti befektetésével kapcsolatban: szakmai irányelvek és az aneszteziológus javaslata alapján kell(ene) történnie.

Egy egyébként kórházi kezelést nem igénylő ember tervezett (elektív) műtét előtti napon történő felvételét indikálhatja pl. cukorbetegség esetén a megfelelő szénhidrát-háztartás beállítása inzulinnal (pl. a 2-es típusú, nem inzulinigényes cukorbeteg, teszem azt metformin hatóanyagú gyógyszerét a műtét előtt 1-3 nappal le kell állítani, csak inzulint kaphat, a betegség súlyosabb formáinál is ez ugye állandó kontrollt igényel), még problémásabbak a véralvadást gátló gyógyszereket szedők adott esetben, ezeket a szereket hatóanyagtól függően 4-7 nappal a tervezett műtét előtt kell leállítani, nagy trombózisveszély esetén vénás heparinterápiát kell alkalmazni helyette, annak eredményességét folyamatosan kontrollálni laborral; aztán van olyan, hogy pl. szívelégtelenségben szenvedőknél kardiológiai vizsgálatokat kell végezni, ennek minél “frissebb” eredménye kell, ezért műtét előtt fel kell venni, hogy a szükséges vizsgálatokra legyen elég idő, stb, stb., a sor a végtelenségig folytatható.

Ennek ellenére nem állítom azt, hogy a logikátlan döntések—sajnos—ne lennének jelen.

2023. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.

Írta, hogy nem csinálnak/tak semmit.

Tényleg sok van ilyen és tényleg a pénzlehúzás miatt. Plusz továbbra is az a szemlélet, várjon csak a beteg, ő ráér, a doki fél percet se. Ezért van aztán, hogy a kora reggelre odarendelt betegekkel is csak délután foglalkoznak, meg hogy pl mindenki fél 2-re kap időpontot a fél 2-től 4-ig tartó rendelésre.

2023. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én több műtéten átestem már,egyik sem igényelt előkészületet (és a válaszban felsoroltak közül sem állt fenn semmi, ami valóban indokolná a befektetést), így csak a műtét napján kellett befeküdnöm, másnap pedig mehettem haza. Most szájsebészeti beavatkozás (problémás helyzetű bölcsességfog altatásos eltávolítása) miatt a műtét előtti napon reggel befektetnek, amit sehogy sem értek.
2023. ápr. 21. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!