Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szándékosan szivat a házi...

Szándékosan szivat a házi orvosom vagy neki van igaza?

Figyelt kérdés

Elmentem magánban reumatológushoz egy problémával, ő további kivizsgálásként javasolt vérvételt, de elküldött a házi orvoshoz, hogy sajnos ott tudom csak ezeket kérni, mert ő maga nem adhat beutalót.


Elmentem a házi orvosomhoz, elmondtam miért jöttem, mit szeretnék. Amúgy is mondta még a terhességem alatt hogy szülés után csináljunk egy általános vérvételt, gondoltam összekötöm akkor a két dolgot. Amint meglátta a magánrendelő logóját, már fintorogva dobálta az ambuláns lapot, majd duzzogva megjegyezte, hogy "ha már pénzt fogadott el a doktor úr, akkor kiírhatta volna a vérvételt is".

Végül adott beutalót vérvételre, de nem írt bele minden vizsgálandó paramétert, amit a reumatológus külön kiemelt, csak vonogatta a vállát, hogy ő azokat nem tudja kiírni,(miért?) és adott még beautalót a tb-s kórházi reumatológiára, ahol ugyanaz a pasi rendel csak száz év és macera az időpont foglalás, meg ugye az se szent, hanem órákat kell várakozni. (Emiatt mentem magánba már alapból, mivel kisbaba mellett nincs időm erre most.)

A házi orvosomra korábban is jelezték a vérvételen hogy nem jól adott beutalót, pedig akkor nem volt semmi ilyen duzzogás, emiatt gyanítom hogy amúgy se a legjobban jár el, de most még azt is érzem hogy szándékosan szivat, amiért magánorvosok pénzt kapnak ő meg nem.


Most azon gondolkoztam ha el is mennék a dokihoz a kórházba ki tudja mikor, akkor mit mondok neki? Azt se tudom kinek van igaza, mert nem látok bele a rendszerbe, hogy kinek mi a jogköre.

De így biztosan 2 vérvétel fog kelleni, mert ha várok a kórházi időpontra addigra meg is öregszem, aztán a betegségemre még senki nem tud semmit mondani.

Még a vérvétel eredményétől függően kell tovább vizsgálódni, pl.:röntgent is javasolt a doki, arra sem kaptam beutalót.


Ti mit gondoltok? Hogy kezelnétek?


2023. febr. 28. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik háziorvost, a jelemlegid nem mondanám épp kompetesnek és etikusnak.
2023. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A haziorvos nem irhat ki mindenfele vervetelt es nem adhat mindenre beutalot, mert sokszor szakorvosi javaslat kell hozza. Az egy dolog, hogy huzza a szajat a maganra, azt le kell szarni, de el is mondta, hogy nem adhat! Ez speciel igaz.


Nem tudom milyen rontgen kell neked, de gondolom erre is szakorvos adhat javaslatot, szoval el kell menned hozza.


A vervetelt elinteznem maganban, es akkor nem kell 2, legalabb ezzel is beljebb vagy, mire eljutsz orvoshoz.

2023. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a háziorvosodnak van igaza.
2023. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kifizeted a kért tesztet, akkor állami laborban is megcsinálják, úgy hiszem.
2023. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos nem kérhet bármilyen vizsgálatot. És egyébként jogszabály szerint is annak a dolga a vizsgalatok kérése, aki indikálja, és a háziorvost meg is büntethetik, ha ellenőrzést kap.
2023. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor a magándoki miért mondta hogy ő sem adhat? Nem akart vagy mi?
2023. febr. 28. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Magánszektor nem adhat állami finanszírozású vizsgálatra beutalót.
2023. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a magán meg nem adhat államiba.
2023. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan magándokihoz menj, akinek az államiban is van rendelése. Akkor megoldja neked a beutalót is.
2023. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!