Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A forró fürdő komolyan-jó...

A forró fürdő komolyan-jó meghülés-ill-felfázás ellen? Bármien tippet ötletet elfogadok-sürg lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran felfázom, pedig rétegesen öltözködöm és melegen....vmint a cípőmben is van olyan talp betét ami áll...megvéd a felfázástól, de még így is. Van egy cisztám is e-miatt és nem tudom, h mit tehetnék....Az orvos is elküld azzal, h majd egyszer elmúlik...de tudnátok adni ötleteket ? Nagyon megköszönném. :)
2010. okt. 1. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer voltam - szerencsére - felfázva. Nagyanyáink jó tanácsát megfogadva: lavórba nagy csokor zöldpetrezselyem, leforrázva, fölé guggolva. Kutya bajom sem volt utána/azóta. Megfázásra: 1 kg tengeri só a kádba, rá csakis forró víz, hogy jó párás legyen a levegő, aztán persze hideg hozzá, hogy bele tudjál ülni.
2010. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen az ulofurdo, amit az oseintol tanultunk, de nagyon jo meg a cickafark es a mezeizsurlo is,ezeket ejszakara beaztatni, aztan reggel felforralni, majd amikor egy kicsit kihult, akkor beleulni.


ez az ulofurdo fog segiteni, de ugyis lehet, hogy a furdovizhez ontod ezt a gyogynoveny fozetet es abban megfurdesz, az meg hatasosabb a natha eseten, mivel az egesz testet segiti a gyogyulasban.

A furdo utan egybol agyba kell bujni!


Jobbulast!

2010. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Az nem mindegy hogy megfáztál(tüsszögsz,takony stb.) vagy felfáztál( fájó vizelés,véres vizelet,alhasi ill. derék fájdalom)! Egyébként a forró fürdő egyébként sem jó egyikre sem,felfázásra kifejezetten rossz (tapasztalat).

Én nagyon gyakran felfázom,sajnos hajlamos vagyok rá. Nekem a legjobban a gyógynövények használnak. Az eddigi leghatékonyabb mixem : csalán,cickafarkfű és kamilla tea együtt (filléres dolgok). Napi 3 bögre,ha duva a helyzet akkor első nap akár 1 liter is mehet belőle. És persze a vesét duplán védeni kell pl. egy pulóver a derékra,a száraz meleg a legjobb rá. Persze az ülőfürdő (pl.cickafarkfűből) sem rossz,de semmiképp ne legyen forró!

Viszont,ha nem javul a helyzet huzamosabb ideig,akkor muszáj antibiotikumot szedned,nincs mese. Én sem vagyok a híve,de nem ér annyit,hogy szövődmények legyenek később.

2010. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Még egy fontos dolog: nagyon-nagyon sok folyadékot igyál,hogy tisztítsa a vesét és húgyhólyagot!

Mielőbbi jobbulást!

2010. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Szép napot mindenkinek.
2010. okt. 2. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is rengeteget szenvedtem a felfázástól, szinte ahogy kikezelt az orvos (antibiotikum), már vissza is jött. Borzalmas egy időszak volt, kb. 2 évig tartott ez, de már lassan 4 éve nem volt benne részem, szerencsére. Nekem a cickafark segített, ittam a filteres teát belőle, és a rendes növényből főzetet készítettem és ülőfürdőztem. Ahogy írták már, nagyon sokat kell inni, és pihenni. Nem ajánlom, hogy így dolgozz, vagy menj iskolába. Én mindig kiírattam magam egy hétre, annyi simán kell. Persze ezt nem mindenki tudja megtenni, én akkor még gimis voltam.

Egyébként milyen orvosnál voltál? Lehet, hogy nőgyógyászhoz sem ártana elmenned, mert lehet valami komolyabb fertőzésed van és amiatt alakult ki. Barátnőm is így járt egyszer.

Mielőbbi jobbulást kívánok.

2010. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
most voltam urólogusnál azt monta hogy mindenféleképp kerülni kell ilyenkor a forró vizet mivel vért is lehet ilyenkor pisilni.zuhanyzás csak.
2012. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!