Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kötelesek ellátni az...

Ha kötelesek ellátni az embereket, miért kell fizetni TB-t?

Figyelt kérdés
Lejárt a TB-m, mert a munkáltatóm lesz*rta és nem foglalkozott több tíz emberrel ahol dolgozunk, de a lányeg, hogy ma voltam orvosnál ahol kiderült, hogy lejárt, de azt mondta, hogy semmi gond így is ellátnak, mert kötelességük. Azóta lerendeztem, már megint érvényes, csak azt nem értem, hogy akkor minek is kéne, úgy is ellátnak, vagyonom meg egy autó van összesen, ha azt átiratom, már az se az enyém, be se tudják hajtani... Szal ha nem lenne munkaviszonyom valami 5000-et kéne fizetni.
2010. szept. 30. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Kötelesek ellátni, de a számlát Te állod. Az nem kifogás, hogy nincs semmid, az APEH nem felejt. Ha lesz fizetésed, akkor simán ráterheli, kivéve ha feketén dolgozol, de előbb-utóbb úgyis örökölsz valamit. Na akkor jönnek Ők :) Ha nem lenne munkaviszonyod, akkor ha jól tudom, akkor napi 150 forintot kellene fizetned.
2010. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak sürgősségi ellátás jár. Ráadásul asszem utólag ki is fizettetik. És mondjuk egy vakbélműtétet húzós lenne kifizetni.

A TB egy biztosítás, mindenki fizeti, de nem mindenki veszi igénybe a "szolgáltatást". Ha senki nem fizetne, mi lenne? Fizetős egészségügy, magánbiztosítók, magánkórházak. Ettől meg hogy fel volt mindenki háborodva, mikor a maszop bepróbálkozott pár éve.

2010. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orvos köteles ellátni (legalábbis egy bizonyos szintig), mert az a dolga. A TB-t meg azért kell fizetni, mert valamiből az orvosnak is fizetést kell adni, meg azt az intézményt is fönn kell tartani.
2010. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha mindenki ilyen ostoba módon gondolkodna, akkor miből működne az egészségügy?
2010. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pl. a politikusok fizetéséből...
2010. szept. 30. 23:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: abból is. Levonják az ő fizetésükből is.
2010. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az biztos, érezzek velük egyet vagy mi? Kapja be mindegyik...
2010. okt. 5. 01:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!