Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem érvényes a TAJ kártyám,...

Nem érvényes a TAJ kártyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál és azt mondták, hogy nem érvényes a TAJ kártyám, idén végeztem a sulival, ott azt mondták, hogy a diák igazolvány érvényességét követően még 45 napig érvényes, tehát nem kell fizetnem csak december körül. Be kell mennem a munkanélkülibe, viszont, ha ott igazolnom kell, nem tudom mert nincsen diákom, elhagytam vagy 2 éve, újat azért nem csináltattam, mert nem volt rá szükségem, azt akarták, hogy menjek be a rendőrségre meg, meg kérjek mindenféle engedélyeket az újhoz. Namost! Amit az orvosnál adtak papírt azon ez van:

"Tájékoztatom, hogy amennyiben nem kezdi meg jogviszonya rendezését , 2008. január 1-től az OEP átadja az Ön adatait az APEH-nak..."

Most akkor már attól nincs jogviszonyom? Vagy csak szeptembertől? 2008-ban érettségiztem és maradtam két év szakképzésen. Sulimban mit tudnak adni amivel igazolhatom ezt?


2010. szept. 27. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szeptembertől már nem jártál suliba, akkor onnantól nincs jogviszonyod. Mármint 2010 szeptember. A családi is akkor szűnt meg, mivel már nem igazolta a suli, hogy oda jársz. Amúgy ha regisztrálsz a munkanélkülin, akkor el lehet intézni az ingyenes ellátást mivel munkanélküli vagy. Kérdezd meg tőlük, hogy hova kell menned, hogy ingyenes legyen. Ők adnak egy papírt, azzal továbbküldenek valahová. Egy évig lesz jogviszonyod, aztán ha addig nem lesz munkád, akkor meg kell újítani az ingyenes ellátást.
2010. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
de intézd el minél elöbb, nehogy az apeh utólag is behajtsa az 5000ft-ot. Mert kb. ennyit kell fizetni havonta, ha nem intézed el, hogy ingyenes legyen a munkanélküliség miatt.
2010. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaaaja, szerdán meek is be, kedden nem tok mer nincs ügyfélfogadás.
2010. szept. 27. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!