Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógytornászoknak kell nehéz...

Gyógytornászoknak kell nehéz fizikai munkát végezni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 24. 18:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:

Ha igen, milyen jellegű fizikai munkát kell végezni?

Betegmozgatás?

2022. ápr. 27. 19:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Például. Nem könnyű emelgetni az emberek végtagjait meg mi egymást. :)
2022. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Kell a passzívmozgatás, amit az előttem válaszoló is írt. Amibe ha picit belegondolsz, akkor hihetnéd azt, hogy egy 70-100 kilós beteg karja-lába nem olyan nehéz, de ha mindennap mozgatod vagy előtte-utána mész (rendszerint túlsúlyos) másik beteghez felültetni, állítani, járni tanítani, akkor bizony az akkor is nehéz és fárasztó tud lenni, ha már megtanultad, hogy hogyan kíméld a derekad. Személyes kedvencem amikor 180-190centis bácsit kell ágyról kerekesszékbe átültetni és félúton megpihen. Na akkor te tartod őt. Vagy ha épp már keret nélkül jársz valakivel, akinek mondjuk egyensúlyproblémái vannak. Hirtelen megdőlhet akár feléd/rád, akár épp ellenoldalra, tartanod kell, nem lenne jó elesni. Nem mondom azt, hogy kikondizva kell lenned, de ha nem akarsz nagyobb súlyokat emelni, akkor érdemes elkerülni a szakmát.
2022. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Amit az előttem lévők kihagytak: Ez az egész attól függ, hogy milyen területen helyezkedsz el. Privát rendelőben, vagy állami kórházban? Milyen osztályon vagy, milyen a beteg anyagod? Fennjáró beteged van, vagy immobilis? Pulmonológián vagy, esetleg belgyógyászaton, neurológián, balesetin, vagy gyerekgyógyászaton? Természetesen ahol immobilis betegek is előfordulnak, ott neked kell emelgetned a végtagokat, valamint segíteni átülni kerekesszékbe/megtanítani járni, úgy, hogy ha megbillen te tartod, valamint felállítani/visszafektetni az ágyba. Viszont amennyiben például gyerekgyógyon vagy, ott sokkal játékosabb a történet, nem feltétlenül kell akkora tömeget megemelned, hamár egyszer emelned kell (természetesen itt is kell azért a derék kímélet). Viszont amennyiben rehabon/ambulánson vagy/fennjáró betegeket látsz el, ott jóformán csak diktálnod kell, mivel mobilisek a betegek, nem szükséges erőt kifejtened a tornákhoz, csak mondod nekik a feladatokat, meg adogatok az eszközöket (labdát, kötelet, szalagot, stb.), ők meg csinálják a tornát.


Ismerek olyan 40-50 kg-os csajszikát, aki simán kikapja a 90 kg-os combfejműtött bácsikát az ágyból, mert már megvan a rutinja, meg rá parancsol a bácsikára, hogy erőltette meg magát :P Ez a hölgy egyébként a traumatológián dolgozik, és még egyszer sem hallottam panaszkodni ezzel kapcsolatban, viszont ő ennek a szakmának él, imádja csinálni.


Tehát igen, a helyek többségén kell fizikai munkát végezni gyógytornászként, valamint "nehezet" emelni, vagy könnyűt, de sokáig, de van olyan területe, ahol jóformán egész nap csak ülsz, és diktálsz.

2022. máj. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!