Vérvételnél (nagy labor) elrontja, tönkreteszi az eredményt, ha eszek előtte 2 kis szelet vajas pirítóst vagy 3dl banánturmixot (banán + tej, cukor nélkül)?
1es típusú (inzulinos) cukorbeteg vagyok. Reggel szoktam enni.
Viszont a vérvétel (nagy labor) is reggel lesz.
Az szokott a baj lenni, hogy éhgyomorral megyek és már attól rosszul vagyok önmagába, hogy nem ettem.
Nagy labornál szokták mondani, h ne egyen előtte az ember.
Nem is akarok bezabálni.
Kérdés az, hogy ha keveset eszek előtte, az is tönkreteszi az eredményt VAGY KEVÉS KAJA MÉG BELEFÉR?
Pl.: 2 szelet vajas pirítós vagy egy egyszerű 3dl-es banán turmix (1db banán és kb. 2dl tej)
KÉREM AZ ÍRJON AKI ÉRT HOZZÁ (pl. ebbe dolgozik vagy valahonnan konkrétan tudja)
Én úgy tudom, hogy az éhgyomorra mért vércukorszintet is nézik, tehát ezek a kaják ezt tönkre tennék.
Vigyél magaddal egy szendvicset, és miután megszúrtak már ehetsz is azonnal.
Éhgyomri vércukrot is fognak nézni, így vérvétel előtt kb 8 órán át jó,ha nem eszel már semmit. Csak vizet lehet inni, azt viszont kell is jó sokat.
Vigyél magaddal enni és innivalót, utána rögtön egyél.
Nem fér bele. Éhgyomorra kell menni. Vidd magaddal s utána meg tudod enni. Tesóm egyszer véletlenül megivott egy cappuccinót és másnapra áttették. 🙂
Banán reggelire? Nem úgy van, hogy reggel tilos a gyümölcs, pláne a banán/szilva/szőlő?
Európai Labor Társaságok Szövetsége:
"nem szükséges éhgyomorral vérvételre menni"
Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa:
"A már diagnosztizált cukorbetegek esetében azonban nem kell ragaszkodni az éhgyomori méréshez a doktornő szerint. Esetükben ugyanis sokkal nagyobb problémát jelenthet, ha reggel nem a megszokott időben adja be magának az inzulinját, a laborvizsgálat miatt pedig kicsúszik a megszokott ritmusából. Mivel a cukorbetegséget már megállapítottuk nála, az étkezés pedig más értékét nem befolyásolja, ezért mi nem kérjük, hogy éhgyomorral jelenjen meg. Hogyha nem valamilyen szénhidrát-anyagcserezavart, vagy inzulinrezisztenciát szeretnénk mérni, a beteg is nyugodtan étkezhet a vizsgálat előtt"
Azt kérted, az írjon aki ért hozzá. Minek tetted fel akkor a kérdést? (Azért az jelent valamit, hogy 31, 50 és 58%-ban adnak hasznos választ a lepontozók...)
Nagylabort (!) kérdeztél és nem csak vércukrot. Kérdezz meg bármelyik orvost és azt fogja mondani, hogy ezekhez a vizsgálatokhoz éhgyomor kell, különben téves eredményt mutat: éhgyomri glükóz, éhgyomri inzulnin, koleszterin, HDL koleszterin, LDL koleszterin, triglicerid.
Te a kommonizmus egyik építő téglája vagy, hogy ezt irkálod?
Vagy csak proli?
Amit bemásoltam azt is orvosok mondták. Hoppá akkor ha megkérdezem bármelyik orvost mégse mind azt mondja amit te írtál.
Nagy labornál éhgyomri inzulint nem vizsgálnak.
Éhgyomri vércukrot igen, de mivel már meg van állapítva a cukorbetegség és bármelyik cukorbeteg bármikor megmérheti reggel éhgyomorra a vércukrát, ezért nem fontos, h a laboreredményen azaz érték pontos legyen. Erről szól részben az is, amit bemásoltam, amit egy orvos írt.
A koleszterint valóban módosíthatja, de másik részben erről szólt a cikk, hogy ha nem elsődlegesen a koleszterin miatt történik a nagy labor, akkor a cukorbetegnek rosszabb, ha 10-12-14 órán át nem eszik, mint, hogy azaz érték pontos legyen. Ezen kívül ez így csak duma, hogy befolyásolja, mert a fizikai aktivitás is befolyásolja, ennyi erővel nem lehetne elmenni biciklivel a labor vizsgálatra, hanem egyből ébredés után az ágyhoz kéne jöjjön valaki, aki leveszi a vért.
De a legjobb akkor is az, hogy "Kérdezz meg bármelyik orvost és azt fogja mondani, hogy ezekhez a vizsgálatokhoz éhgyomor kell" amikor azt is orvosok mondták, nyilatkozták, amit bemásoltam, hogy nem kell.
Nekem volt, h csak HbA1c-t csinálttam és mondta a diabetológus főorvos, h csakis éhgyomorra, aztán a magán laborba és a későbbi magán diabetológusom is, meg még más orvos is azt mondta, h ez hülyeség, mivel az 3 havi átlag és nyugodtan lehet enni a vizsgálat előtt.
"Az Európai Atherosclerosis Társaság(European Atherosclerosis Society; EAS) és a klinikai kémiával és laboratóriumi diagnosztikával foglalkozó európai szakmai szervezet (European Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine; EFLM) állásfoglalásaalapján a lipidprofil meghatározásához az esetek jelentős részében nincs szükség éhgyomri vérvételre."
"Az eredmények alapján az összkoleszterin- és a HDL-szintet kevesebb, mint 2 %-kal, az LDL-koleszterin-szintet pedig kevesebb, mint 10 %-kal befolyásolta az étkezés."
hoppá
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!