Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem érvényes a tb-m akkor...

Ha nem érvényes a tb-m akkor is ellátnak? Kiderült hogy várandós vagyok és egyéb okok miatt nem szeretném megtartani! Ilyenkor mivan? Mert úgy tudom magán orvos már nem végez abortuszt. Persze tudom hogy nem kevés pénzt kell ezért fizetni .

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit tudok tenni?

2021. nov. 6. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Én csak azt nem értem, hogy a f.szomba létezhetnek egyáltalán ennyire 0 felelősségtudattal élő emberek.


Tb-t nem fizetjük, b.szunk rá, terhes vagyok de nem számít mert nekem aztán gyerek nem kell, kefélni tudok de védekezni nem... Szóval komolyan nem is értem az ilyet...

2021. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellátnak csak nem ingyen. Állami intézményben is van fizetős lehetőség, olcsóbb, mint a magán. TB terhére nem kapsz ellátást, kivéve persze a sürgős eseteket.
2021. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ellátnak, de ki kell fizetned a műtét árát.

(Pluszban azon felül, amennyit alapból is fizetni kell ilyenkor)

2021. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellátnak állami intézményben csak ki kell gizetned a műtét költségét. Amúgy rákerestem, hogy "abortusz árak magánklinika" és sorra dobte fel a magánklinikákat. Úgyhogy vegeznek magánban is.
2021. nov. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha érvényes lenne a TB-d, akkor sem lenne ingyenes, csak ha egészségügyileg indokolt. 40e körül van.
2021. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tb-vel is 43 ezer forint az abortusz, nélküle meg egyéb dolgokat is kell ráfizetés államaiban is. Általában a lelet alján szokta írni mennyibe kerül az ellátás (és hogy tb finanszírozás eseten nincs ezzel további teendő csupán tájékoztató jellegű).

Ezen kívül ha komplikáció lép fel, akkor plusz költségekre számíthatsz.


Magánba 150 körül van az abortusz

2021. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként attól is függ, hogy gy mióta nem fizeted a TB-t. Jelenleg 2 féle érvénytelen TAJ van. Aki 6 hónapon belül nem fizeti, őt még ellátják úgy, mintha lenne TB-je. Ha 6 hónapon túl nem fizeted, akkor van az, amit a fentebb kommentelők írtak, hogy ki kell fizetned az összes egyéb költségét is a műtétnek. Ha amiatt nem tudod fizetni, mert nincs kereseted, akkor a kormányhivatalban tudsz kérvényezni szociális alapon TB-t, akkor nem kell fizesd a TB-t, mert az önkormányzat átvállalja.
2021. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
És miért nem fizeted a tb-d, vagy miért nem dolgozol?
2021. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!