Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Törölt Taj számmal kapcsolatba...

Törölt Taj számmal kapcsolatban infó? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2019 januárjában kaptam TAJ-t, akkor költöztem M.o.-ra és lett munkám. A munkaviszony megszűnt márciusban, ezen kívül csak egy pár napos májusi foglalkoztatás szerepel még a biztosítási jogviszonyok között. Június közepén ki kellett jelentkeznem a lakcímről, újra "külföldi cím" szerepelt a lakcímkártyán, a TAJ-t ekkortájt törölték is.


Ezt akkor nem ellenőriztem/ nem tudtam, hogy lenne ezzel teendő.


Viszont ezután októberben mégis lett itt újabb állásom, és még ezt követően egy másik is, mindkét helyen megadhattam külföldi címet a szerződéskötéshez, TB-t fizették utánam, de ezek nem szerepelnek a biztosítási jogviszonyok között. A TAJ nyilván nem aktiválódott újra (akkor azt hittem ez automatikusan megy, illetve azt sem tudtam hogy törlődött vagy fizetni kell), értesítést semmiről sem kaptam, EÜ szolgáltatást nem vettem igénybe.


Igazából az a kérdés, hogy van-e ezzel valami teendő? Ha bemegyek az OEP-hez és igazolom a munkaviszonyaimat, akkor ezeket már regisztrálják és az időszakokra ahol nem dolgoztam megbüntetnek, akkor is ha az a TAJ már törölve volt?

Hogy lehet, hogy törölt számmal is tudtak alkalmazni mindenhol és a befizetett tb-k és a törlést követő foglalkoztatottság sehol sem szerepelnek?



2021. máj. 8. 20:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!