Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Agykoponya MR vizsgálat előtt...

Agykoponya MR vizsgálat előtt 8 órával be lehet venni nyugtatót?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, hogy nem befolyásolja-e az eredményt, hiszen a nyugtató az idegre, agyra hat, így lehet, hogy egyes elváltozások nem lesznek észrevehetőek.

2021. ápr. 21. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de nem hiszem hogy egy daganat vagy bármilyen elváltozás eltűnne a felvételekről azért mert a vizsgálat előtt 8 órával nyugtatót vettél be. Anatómiailag pedig az agy totál mást jelent mint pszichiáteri szempontból.
2021. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem, hogy befolyásolná. Ha az idegben pl. gyulladás van, azt nem befolyásolja a nyugtató.
2021. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,sőt ha valaki ilyet szed még javasolják is,hogy ne hagyja ki mert az MR gép van akinél klausztrofóbiát okoz.
2021. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 órával előtte vettem be, remélem, hogy nem befolyásolja az eredményt. Ha gyulladás van esetleg, vagy ez-az, szerintem nem befolyásolja, ez nem gyulladáscsökkentő.
2021. ápr. 21. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Maga az elváltozás ugyanúgy kimutatható lesz, csak a kontrasztanyag miatt lehet problémás, de meg kell tőlük kérdezni, szerintem nem lesz gond.
2021. ápr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem kellett kontrasztanyag. Natív vizsgálat volt.
2021. ápr. 22. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor rendben van.
2021. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!