Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy működik a kórházi ellátás...

Hogy működik a kórházi ellátásrendszer?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk van egy rendes és van egy "csonka".

A "csonka" kórház azért is mondom így,mivel például nincs fül-orr-gégészeti,szemészeti és gyermekosztálya.


De most tegyük fel,hogy valakinek sürgősen fül-orr-gégészeti osztályos ellátásra van szüksége és pont az utóbbi kórház körzetébe tartozik. Akkor a mentő viszi tovább a "rendesbe"?

Vagy megpróbálják ott ellátni és majd azután küldik tovább?



2021. márc. 18. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Mentő? Viccelsz?

Menj be, ahogy tudsz, kb és vagy ellátnak, vagy nem.


Mikor ismerős majdnem levágta csuklóból a kezét apa bevitte a sürgősségire hát... háromnegyed óra várakozás után ("Üljön le, majd sorra kerül") inkább átmentek a Balesetibe.


Szóval miről beszélünk?

2021. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "csonkában" nincs valamilyen osztály, akkor igen, megvan, hogy annak a szakterületnek a szempontjából az ott élők hova tartoznak. Ha a betonról kell felszedni, akkor igen, a mentő a "csonka" sürgősségijére viszi, és stabilizálás után onnan betegszállító viszi tovább. De ez simán lehet így több, mint 24 óra. Ha nem olyan súlyos a helyzet, szépen besétálsz.
2021. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal: ha a mentő bevisz, csak a sürgősségire visz. Ott kapsz valamit.

Ha kell, onnan küldenek fel az osztályra, ha kell, átvisznek másik kórházba.

De: a jelenlegi helyzetben csak akkor feküdhetsz be, ha vagy közvetlen életveszélyben vagy, vagy olyan bajod van, ami kezelés nélkül olyan romláshoz vezet, ami súlyosbítja a betegségedet.

2021. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát most ne nagyon tervezzen senki semmilyen betegséget...
2021. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Egyetértek. 3-as válaszoló vagyok. Friss diagnózisos daganatos beteg.

Két hétig szenvedtem törött csigolyával, mire végre kórházba jutottam. Utána diagnosztizáltak. És kitettek a kivizsgálás elején a kórházból, mert két szobatársam Covid pozitív lett. Aztán kiderült, bent én is elkaptam. Már van egy negatív tesztem azóta, de jövő héten kell még kettő negatív ahhoz, hogy kivizsgáljanak, és végre megkezdődjön a kezelésem.

2021. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!