Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvostudomány miért nem...

Az orvostudomány miért nem fejlődik olyan ütemben, mint a többi tudományág?

Figyelt kérdés
A különböző ráktípusokat, daganatokat még mindig nem tudjuk gyógyítani, miközben az emberiség már járt a Holdon, még Afrikában is egyre gyakoribbá válik az internet használata, a virtuális valóság egyre elterjedtebb és a robotok egyre több munkát vesznek el. Tehát vannak olyan technológiák, melyek gyorsan fejlődnek, főleg, ha megnézzük, mi volt 20 éve, míg az orvostudomány alig fejlődik, sőt, szinte évtizedek óta egy helyben áll.

2020. dec. 24. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem igaz...
2020. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Az emberiség járt már a Holdon? Én nem jártam a Holdon.
2020. dec. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat fejlodott a rak kezelese, ha pont ezt emeled ki.

Nezd meg az utobbi 35 evben:

[link]

2020. dec. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Jó kérdés, én is ezt kérdezem.


A betegségek terén egyáltalán nincs feltárva

az ok-okozati tényezők mibenléte.( kauzalitás ).


Ami ma az úgynevezett gyógyítás címszó alatt történik az az okozat után való loholás. ( okozati kezelés )

Maguk az orvosok mondják , hogy ők nagy részben nem gyógyítanak hanem csak kezelnek , de az okok feltárása még csak a levegőben sincs. ( prevenció ).


És hol van az öregedés és a halállal kapcsolatos eredmény amikor az már rég ( még a XX.sz-ban ) megállapításra került , hogy semmi sem indokolja biokémiai szempontból az öregedést és a halált.

( persze értem én érdekellentét , gyógyszerlobbi ).



https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..

2020. dec. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A rák egy nagyon nehezen leküzdhető dolog. Lényegében a testedben kialakul egy káros sejt és csak szaporodik és szaporodik, de lényegében ugyanolyan sejt mint az összes többi a testedben, csak nem jó semmire, nem végez feladatot.


Vírusok, baktériumokat azért "könnyű" gyógyítani, mert rakás olyan szer van, ami ezeket megöli, de az emberi sejteket nem. Na most a rákkal ilyet nem lehet játszani. Ami a rákot megöli, az az emberi sejteket is. Na most kitalálni egy olyan dolgot ami csak a rákos sejteket öli....hát fogalmam nincs mikorra lesz ráknak ellenszere. 90%-ban azok élik túl hosszútávon, akiknek olyan rákos sejtjei vannak, amiket kilehet műteni az emberből. Na most ezt nem minden szervvel lehet eljátszani.


Szóval szívás. Sok feltételezés szerint, akkor lesz gyógyítható a rák ha kitalálják a mikro-robotokat, amiket bekűldenek a testbe és gépi utasítások szerint megölik a rákos sejteket. De ettől még messze vagyunk.

2021. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, hogy egyszerűbb legyen a példa, rák ellen gyógyszert kitalálni, olyan mintha azt kérném tőled, hogy két virág közül, öld meg az egyiket méreg folyadékkal, de úgy, hogy a közvetlen mellette levő, aminek a gyökere össze van nőve vele plusz majdnem ugyanolyan fajta virág ne sérüljön.


Magyarul az a baj a rákkal, azért nincs ellenszere, mert ami jó rá, az az embert is megöli.


A kemoterápia is erről szól. Gyakorlatilag szét mérgezik a testet, viszont a legtöbb méreg a rákos sejtekbe jut, utána pedig reménykedünk, hogy a rákos sejtek hamarabb halnak meg, mint a beteg.

2021. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!