Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jár időarányosan a táppénz?...

Jár időarányosan a táppénz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Feleségem jún.18-án szült. Előtte táppénzen volt, de a mai napig nem kaptuk meg a táppénzt.

Én úgy tudom, hogy 18-ig jár neki, vagy nem jól tudom?


2010. aug. 11. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:
De igen, jár. Ha a munkáltatója tb kifizetőhely (nagyobb cégek), akkor ők fizetik ki nektek. Ha nem tb kifizetőhely, akkor ugyanúgy a munkáltatónak kell beadni a betegáll. papírt és ők csak a megfelelő nyomtatványokkal együtt beküldik az OEP-hez, ahol ellenőrzik, számfejtik és postán kiküldik a részetekre. Ha rendben és időben leadtátok a betegállománypapírokat, akkor is lehet száz ok, amiért csúszik a kifizetés (ül rajta a munkahely, pontatlanul vagy hiányosan küldték be az OEP-nek, az OEP ül rajta, stb.). Kérdezzetek rá először a munkahelyén, hogy ott minden rendben volt-e, mikor küldték be, stb., utána érdemes az OEP-nél is érdeklődni.
2010. aug. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!