Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terheléses vércukor vizsgálatn...

Terheléses vércukor vizsgálatnak mi a menete? Háziorvos ír beutalót?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon pár dolgot, ami akár 2-es típusú cukorbetegség jelei is lehetnek. Pl. lágyéktáji gombásodás, egyre gyakoribb vizeletürítés, a lábamon enyhén begyulladt szőrtüszők, néha homályos látás...stb

Bár ez öndiagnosztika a részemről, és lehet más van a háttérben, de már sikerült kicsit beijeszteni magam.

A háziorvos ha ezeket elmondom, akkor elküldene terheléses vércukor vizsgálatra? Vagy mi ennek a menete?



2020. aug. 10. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Ez kicsit drasztikus így első körben, szerintem először csak az ujj bökdösős módszerrel nézd meg magadnak, mennyit mutat a gépecske.

Egyébként igen, ha fenn áll a gyanúja, akkor a háziorvos beutal. Kb. 10 éve voltam ilyen vizsgálaton, akkor úgy működött hogy reggel itattak velem egy iszonyú cukros löttyöt, majd kaptam egy branült a karomba, és óránként csapoltak belőlem vért (azt hiszem 6 vagy 8 órán keresztül). Rengeteget kellett inni, és ha jól emlékszem, a vizsgálat ideje alatt nem szabadott enni (?) de ez nem fix.

2020. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem háziorvos nem volt hajlandó beutalni, végül nőgyógyásztól kaptam beutalót úgy, hogy mutattam neki leletet, amin endokrinológus írta hogy IR gyanú.

Ha nem, még akkor is megcsináltathatod fizetős laborban.

A vizsgálat menete: éhgyomorral bemész (többnyire időpontot kell kérni erre a vizsgálatra) vért vesznek, megiszod a cukros lötyit (vihetsz citromot, de van ahol kedvesek és adnak) majd az orvos által meghatározott időpontban vesznek vért.

Én eddig 2 különbözőn voltam, volt hogy 60 és 120 percnél vettek vért, és inzulint is néztek, most legutóbb várandósság alatt, ott csak 120 percnél néztek. Közben enni, inni, mászkálni nem szabad.

2020. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hajlandóság kérdése. Háziorvos inzulint nem kérhet. Sima cukorterhelést igen, de abból nem derül ki az IR. A sima cukorterhelés úgy zajlik, ahogy fent leírták. A cukorterhelésen csak 0 és 120 perces vérvétel van, amikor inzulint is néznek, ott lehet 30 60 180 perces is, ahogy az orvos rendeli. Az otthoni cukormérővel nem szabad diagnoszikus vizsgálatot csinálni, csak akkerditált laborban. Az otthoni mérő már diagnosztizált cukorbeteg otthoni ellenőrzésére való.
2020. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!