Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A skizofrén ismerősömnek...

A skizofrén ismerősömnek miért került 5 évébe mire felfogta, hogy skizofrén?

Figyelt kérdés

Van egy skizofrén ismerősöm, akinek az volt a téveszméje, hogy a volt családja tönkre akarta tenni őt, s minden féle sugallatokkal, Facebook megosztásokkal befolyásolni próbálták őt. Folyamatos rossz állapota miatt pszichiátrián kezelték, hol jobban volt hol nem.

Rettenetesen elhanyagolta a személyes higiéniát. A gyógyszereket sem szedte rendesen, érdekes, hogy miért nem látta át, ha beszedi jobban lesz?!

Egyfolytában a volt családot hibáztatta mindenért, s megvolt róla győződve, hogy minden rossz miattuk lett az életében.

Miért kellett neki 5 év, az 5 évből kb 1 év pszichiátriai kezelés ahhoz, hogy megértse, neki gyógyszereket kell szedni. Jelenleg havi egy injekcióra jár, nem tudom, hogy mit kap, de most úgy látom, hogy betartja ezeket a dolgokat. Egyébként remek ember, dolgozik stb.

A kérdésem az, hogy ez miért került neki ilyen sok sok időbe, miért nem lehetett az első időszakban belátni, hogy a gyógyszer használ...?



2020. aug. 2. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem volt egy elettarsam skizofren vol es o sem ismerte el hogy beteg ok alomvilagban elnek nincsenek tisztaban a valosaggal
2020. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert aki skizofrén, az a színtiszta valóságként érzékeli a hallucinációit, téveszméit, úgyhogy magától semmiképp nincs betegségtudata.
2020. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát egyáltalán nem értem, hogy miről beszélsz. :D Szerintem egy teljesen egyszerű kérdést írtam ki, s bonyolítod, miért gondolsz bármit bele? Vagy nem értem egyáltalán, hogy kire gondolsz?!
2020. aug. 2. 11:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hagyjad, valószínűleg vannak mentalis gondjai. ( ez most nem bantas, sajnalom inkabb)
2020. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#8 erre gondoltam én is, számomra annyira idegen ez a világ, hogy ezek előtt értetlenül állok.


Nehéz kezelni..

2020. aug. 2. 11:45
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az a furcsa, hogy egy sulyos elmebetegsegben szenvedon kered szamon azt, ami a betegsege lenyege.

Gyerekes vagy.

2020. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#10 ebben igazad lehet. Az a baj, hogy nem ismerem a betegséget és nem vagyok tisztában teljes mértékben a tüneteivel. Ezért írtam ki.

Lehet, hogy gyerekes vagyok, de rossz szándék nincs bennem.

2020. aug. 2. 13:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ilyenek hiába vannak jobban a gyógyszertől, egy idő után abbahagyják, mert rengeteg a mellékhatása (pl. libidó teljes elvesztése, hízás, stb.) és visszaesnek.
2020. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor bocs, 10-es vagyok.
2020. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond, nyilván fura ez az egész és nagyon rossz érzés volt, mikor beszéltünk vele, hogy pl az a Facebook poszt nem azért lett kirakva, hogy azzal neki üzenjenek, s ezt ő nem hitte el, bármit mondtunk, megrögzötten hitte, hogy már pedig az miatta van és azzal őt akarják befolyásolni.

Tudod ez igy, hogy még sosem láttunk előtte ilyesmit nagyon fura, a legjobbakat kívánom neki.

Sokáig bíztunk benne, hogy ezek csak kényszergondolatok, de mint kiderült az teljesen más...

2020. aug. 2. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!