Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segítség, sürgős! Milyen...

Segítség, sürgős! Milyen mélyen kell beszúrni az injekciós tűt?

Figyelt kérdés

Depo-provera fogamzásgátló injekcióról van szó.

Ma mindenképpen be kell adni, mert már így is van pár nap csúszás.

Az illető beszélt az orvossal, beadhatja magának (megvan minden itthon hozzá).

- Csak az maradt ki, hogy milyen mélyre kel szúrni a tűt, mert most combba lenne beadva.! -


(Patika kilőve, azt mondták ők nem adják be.)


Kérem aki tud segíteni írjon, hálásan köszönöm.


(Ha combba nem jó beadni mégsem akkor hová kell? Illetve akkor hogyan mert akkor nekem kell beadnom a fent említett személynek én pedig nem nagyon csináltam még ilyet.)


2010. aug. 2. 18:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

20:06 izomba kell adni, ez biztos.

Egyébként nem ez lesz az első, csak eddig mindig beadta orvos vagy ápoló vagy hasonló.

Mindenesetre remélem én is be tudom majd adni és nem rontok el semmit, néztem youtube-s videókat is.

2010. aug. 2. 20:12
 12/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem bonyolult, bár azért így nehéz.

Csípőlapát elülső része meg a farokcsont közötti szakaszt harmadolod, a csípőlapát felsé eső egyharmad és kétharmad határára adod be.

Lefertőtleníted, az injekciót légteleníted, az izmot összefogod (nem csak a bőrt, hanem nagyobb részen az izmot) és derékszögben egy lendületes mozdulattal beszúrod a tűt. Kicsit visszaszívod, ha nem jön vér, akkor belenyomod a cuccot.

Ha vér jön, akkor kihúzod, előveszel másik tűt és beadod kicsit arrébb.

4 cm-es tű nekem kicsit rövidkének tűnik, azt belenyomhatod teljesen. Muszkos injekciókhoz 5 cm-est szoktak használni.

2010. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.


Beadtam, úgy néz ki minden rendben ment. :)

Nagyon köszi tényleg.

2010. aug. 3. 02:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!