Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pitvar fibrilláció felismerésé...

Pitvar fibrilláció felismerésére érdemes ezt az okosórát megvenni?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon magas volt a vérnyomásom, gyógyszert kell rá szednem. A vérnyomásomat naponta mérem, nagyjából rendben van (~130 körüli). A napokban találkoztam a WITHINGS Move ECG okosórával, amelyik EKG-t is mér és állítólag felismeri a pitvar fibrillációt. Mivel félek az agyvérzéstől, gondolkodom egy ilyen óra vásárlásán, csak nem tudom mennyi értelme van, mennyire megbízhatóak az ilyen adatok. Lehet kapni jó minőségű vérnyomás és EKG mérőt (WPM04-all-Inter), de az meg csak a mérés időpontjának állapotát mutatja (legalábbis így tudom), az okosóra meg elvileg napi 24 órán keresztül figyel. Elnézést, ha valahol butaságot írtam, nem igazán értek ezekhez.

2020. jan. 7. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennek nincs semmilyen gyógyászati engedélye sem.

Gyártó honlapjáról idézve: "A Withings szorosan együttműködik az FDA-val a gyógyászati engedély megszerzéséhez."

[link]



Az FDA az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügynökség, ami többek között a gyógyszereket, gyógyászati eszközök engedélyezésére kijelölt hatóság is.



Az Apple Watch már FDA Class II engedélyezett gyógyászati eszköz, ilyen kell pl. egy infúziós készüléknek

Class I a legkisebb, ilyen kell pl. egy kézi sebészeti eszköznek.

Class III a legnagyobb, ilyen kell pl. defibrillátornak, pacemakernek

2020. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a WITHINGS Move ECG óra sem 0-24 monitorozza az EKG-t.

https://www.youtube.com/watch?v=NO5opzgr0AI


Tudtommal nem létezik olan ami 0-24 néz EKG-t (kivéve az orvosi célra készült 0-24es szerkezet, de az nem óra, hanem mellkaspánt.

2020. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

OMRON okosórája vérnyomásmérős, EKG-s, FDA által jóváhagyott.

[link]

2020. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az OMRON-t néztem korábban én is, csak hát azért annak az ára 500 dollár körül mozog, a Withings meg ~35.000.- Ft. Persze, ha megmenti valami az ember életét, akkor nem drága érte az 500 dollár sem.
2020. jan. 7. 11:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, az Omron HearthGuide az FDA Class II tanúsított gyógyászati eszköz, a másik meg egy kütyü.
2020. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj csak ezért, ne vegyél okosórát! Az ekg-hoz nem elég egy elvezetés, maxiumum képes egy minimális monitorozásra. Bár az is elég gyengusz lehet, a bal csuklóról. A pitvarfibrillació valóban egy erős rizikó a stroke kialakulásában, de azért szerencsére a stroke nagyrésze nem vérzéses eredetű. Többféle pitvarfibrillació létezik, nem mennék bele a reszetekbe. Va olyan, amelyik magától megszűnémik. Sőt olyan is van, amivel a betegek együtt élnek. Ha gyanakodsz rá inkább tapintsd meg a pulzusod. Ha nem érzed szabályosnak, gondolom az óra is csak ezt vizsgálja akkor talán gyanakodhatsz. Mégjobb, ha egyik kezeddel a szívverésed, a másik kezeddel a bokád külső részén meg próbálsz pulzust tapintani, mert azt el is érd. Ha eltérés van szíveden és a bokádon tapasztalt értek között mondjuk 30 mp-ig az már eléggé valószínűsíti hogy tényleg pitvarfibrillalsz. De amúgy doki ezeket elmondja neked, ír fel gyógyszert. Szerintem hagyd azt az órát. :)
2020. jan. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Telorol írtam ezt a mocskos automatikusan kiegészítést nem tudtam kikapcsolnim Am igyekszem helyesen írni! :)
2020. jan. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!