Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vannak itt olyan emberek akik...

Vannak itt olyan emberek akik nem tekintenek itt úgy a cigire, mint valami alvilági dologra?

Figyelt kérdés

Állandóan kárógnak körülöttem,hogy felesleges,egészségtelen,nem normális dolog.Én elmondom,hogy úgy vagyok ezzel a dologgal,hogy igen,elismerem egészségtelen.Sport ember vagyok,sokat úszok,biciklizek,futok és kondizok,mégis cigizek.Úgy vagyok vele,hogy a bagósok tényleg hozzá vannak szokva egy csökkentett életminőséghez,de csak 1%nak lesz tüdőrákja,vagy bármi halálos betegsége ami a cigi számlájára lenne betudható.Ezt az 1 %ot nem levegőbe mondom.Egy norvég kutatócég 26.000 dohányos embert követett nyomon 30 évig.Ebből a 26.000ből 435nek lett tüdőrákja,egyéb tüdőbetegsége pedig olyan 500nak.Ez elég kicsi arány szerintem.Eléggé eltértem a főkérdéstől na de a lényeg:


A cigi ad egy életérzést,stílust.Van hagyománya a bagózásnak,szivarozásnak,aminek a részévé válsz azáltal,hogy szívod.Segít megnyugodni,és ha kimész sírva az éjszaka közepén a parkba akkor van valami ami elvonja a figyelmedet szíved bánatáról!xD 99%,hogy nem halsz bele,nem nagy rizikó szerintem.Vannak olyan emberek akik képesek a cigire átlagos dologként tekinteni?,nem,mint valami démoni eszközre?18/F



2019. jún. 28. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Amiért hazudsz magadnak, attól még rohadtul káros, főleg a füstben lévő vegyületek! Lassú öngyilkosság. Nemcsak a ráktól kell tartani (statisztika háháhá), az ereket szűkíti, megváltozik az íz- és szagérzéked is, a véráramba kerülő vegyszerek kihatással vannak az emésztésedtől kezdve a hangulatingadozásaidon át mindenre! Azért nézi le értelmes ember, mert aranyáron veszed a kóporsószöget és még büdös is. Sajnos, egy dohányzó ember haja, szája, ruhája is kellemetlen szagú, ápolatlan benyomást kelt.
2019. jún. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom te hol bányásztál elő ilyen adatokat? Valami dohány gyárnak az oldaláról? Mondjuk amilyen a helyesírásod a felfogó képességeddel súlyos bajok lehetnek. Kapaszkodhatsz nyugodtan egy ilyen fals éredménybe, sajnos a valóság ennek pont az ellenkezőjét tűkrözi. 1% talán van olyan szerencsés, olyan jó génekkel megáldott, hogy nem betegszik meg tőle. A többiekre kíméletlenül vár a rák, a copd, a ptx, az érszűkület stb. Feküdtem mellkassebészeti osztályon 1 hónapot. Ott rajtam kívül mindenki rákos volt és dohányos. Mind sírtak és azt mondták bárcsak sosem dohányoztak volna. Szörnyű dolog a tüdőműtét. Nem kívánom senkinek. Fuladni is borzasztó dolog. Változó a cigi kit milyen gyorsan betegít meg de szinte kivétel nélkül mindenkin otthagyja a nyomát. Van itt az oldalon olyan 30 éves hölgy aki copds lett tőle. Gyógyíthatatlan betegség! Nagybátyám szerencsés alkat. Ő 18 éves kora óta dohányzik. Most 70. A tüdeje bírja de már csak csoszogni tud a fájdalomtól olyan érszűkülete van. A sarki boltig alig tud elmenni. Le fogják vágni a lábait. 18 évesen te vagy a nagy menő dohányos? Még nincs pár hónapja hogy szívod öcsi, de ekkora a szád? Nevetséges és szánalmas. Sport embernek nevezed magad? De cigi kell hozzá, hogy a parkban eltereld a gonjaidról a figyelmet? Röhögnöm kell. Stílust ad a cigi? Milyen stílust? A büdös ruhájú, büdös szájú igénytelenek stílusát? Ez aztán a stílus mondhatom. Más értelmes fiatal valami csinos ruhát vesz magának, mert attól lesz stílusa. Neked egy bűzlő vacaktól a kezedben? Hát komolyan gratulálok. Ráadásul anyád pénzén veszed. Majd ha magadat kell eltartanod akkor nagyon gáz lesz havi 30-40 ezret elköltened a semmire. Pláne minimálbérből mert ekkora értelmi színvonallal jó ha meglesz az érettségi. Tudod a cigivel nem az a gond, hogy te büdös és beteg leszel tőle. Nekem pont mindegy. Hanem az, hogy összebüdösíted vele a környezezedet is. Te igénytelen vagy de más utálja ha az utcán ráfujják a füstöt vagy a lakásába megy be mert a szomszédja bagózik. Épp elég pocsék az ország levegője, nem kéne tovább fokozni és máspk egészségét károsítani. A helyedben inkább a magyar helyesírás szabályaira költeném a zsebpénzemet cigi helyett mert a csajok ki fognak röhögni.
2019. jún. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Nekem teljesen az a véleményem mint neked!én úgy vagyok vele,kiűlni valahova egy pohár bor vagy sör mellett beszélgetni cigizgetni.nem kapkodva...játszani a füsttel,ízlelgetni.
2019. jún. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

A cigaretta kábítószer.Drogfüggő vagy,csak meg akarod magyarázni magadnak,hogy ez igenis jó.Tudom,milyen érzés,20 évig cigiztem. Segít megnyugodni?Persze,csökkenti az elvonási tüneteidet.

Életérzés?Kirohadt fogak.Stílus?A kemény arcok mind bagóznak,ugye?Az olyan menő,meg felnőttes.Nem hülyézlek le,én is így szoktam rá.Azért,a helyedben elgondolkodnék,mi lesz,ha a cigi kimegy a divatból.Tudom,te bármikor képes lennél abbahagyni.(fa.szt)

Meg fogod bánni.Mind megbánjuk,hogy rászoktunk,csak sokan maguknak sem merik bevallani.

Most még éppen csak érzed a hátrányait.Idővel rá fogsz jönni,hogy igazam van.Akkor majd kínkeserves nehezen lemondasz.Vagy beledöglesz.A te életed,de ajánlok neked egy könyvet.Allen Carr/Végre nem dohányzom.Fent van a neten is.Olvasd el.Ne félj,nem fogsz leszokni tőle.Csak akkor,ha akarod.

2019. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

20 éve dohànyzom, a párom meg ég tudja hàny évtizede.

Egyàltalàn nem ítélem el, jólesik reggel kimenni a teraszra, jó kávé mellett cigivel "magamhoz térni".

Jól esik igen mikor barátok jönnek, kint főzőcskézünk, iszogatunk, és cigizünk.De, a lányomnak mindig azt mondom, soha ne szokjon rá, mert nem éri meg.Tudom, hogy nagyon káros, de sajnos abbahagyni nem is akarom.

Te még nagyon fiatal vagy, gondolkodj rajta, tényleg érdemes-e szívni.

Példàul most úgy köhögök, hogy ha hallanád, biztos elmenne a kedved a cigitől, de a te döntésed.

2019. júl. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A ciginek kultúrája van? Az emberevésnek is van egy kultúrája meg az ópium szívásnak is. Azokat nem akarod kipróbálni? Tudod a civilizáció fejlődik és a tudomány fejlődésével a káros dolgok kimennek a divatból. Nem véletlen, hogy betegség esetén nem eret vágnak. Pedig annak is volt ez kultúrája. A te életed, de kívülről nézve ciki a cigi. Én is dohányoztam hébe hóba kamaszként, az én tüdőm olyan érzékeny hogy kilyukadt tőle. Felvágták a fél oldalamat, hogy össze tudják varrni. Borzalmas volt, rémálmaim vannak tőle a mai napig.Azóta is fáj a helye és nem tökéletesen kapok levegőt. Ha van egy kis eszed tanulsz az én hibámból és nem kívánod ugyan ezt magadnak. Ha újra kezdhetném az életem 1 dolgon változtatnék. Soha nem gyújtottam volna rá 1 szál cigire sem. Vagy maximum 1 szálra hogy tudjam milyen és ennyi. Pedig én még nem is szívtam fél dobozokat naponta mégis ez lett a vége!
2019. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, van-e kultúrája, meg menőnek se tartom, egyszerűen tényleg jól esik sok esetben. Kisgyerekkorom óta úgy nőttem fel, hogy apám folyamatosan cigizett a lakásban, kocsiban, mindenhol, és a családban is szinte mindenki, és mivel gyerekként tetszett (a füst látványa és illata is) valahogy nem alakult ki bennem az, hogy ez rossz dolog. Persze minden felnőtt mondta, hogy ne legyek hülye, sose szokjak rá, mert megbánom, de valahol már egész korán tudtam, hogy ha nagy leszek, én is cigizni fogok. Nem menőzés vagy ilyesmi miatt, egyszerűen csak mert jó dolognak tűnt, és jól is esett, amikor először elszívtam egyet. Szerintem azért, mert passzív dohányosként már hamarabb kialakult a függőség :)


Azóta eltelt 20 év, néha bánom, sokszor meg nem. Nagyon sokszor ma is jól esik egy jó hideg sör mellé vagy reggel a teraszon a kávéhoz egy jó cigi, és mindig igyekszem úgy dohányozni, hogy mást ne zavarjak vele.

2019. aug. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!