Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kb. Hány évvel él tovább az...

Kb. Hány évvel él tovább az az ember aki nem dohányzik és nem iszik alkoholt?

Figyelt kérdés
2017. szept. 11. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Statisztikák és kutatások szerint külön-külön úgy 8-10 évvel. De ezekkel egy baj van, hogy aki egész életében pl. dohányzik és mondjuk 80 éves korában elüti egy autó (magyarán nem a dohányzásba hal bele), azt nem veszik bele ezekbe. Ennek (is) köszönhetően az ilyen életkor statisztikák nem igazán pontosak, valóságban úgy 4-8 évet lehetne szerintem erre a kérdésre mondani.
2017. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Függ a genetikától.

A nagybátyám 15 éves kora óta dohányzott, és naponta megivott egy kis pálinkát és 1-2 liter bort. 92 évesen halt meg.

Viszont több ismerősöm is volt, aki soha nem dohányzott és nem ivott, de 60 éves kora előtt meghalt.

2017. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Erre nem hinném van válasz.

Anyosom 50 évesen halt meg .

Dédim 92 éves reggelt 1 kupica páleszal kezdi, csak szalonnát stb ilyen kaját hajlando enni. És fiatal kora óta cigizik.

Egyszóval nagy könyvbe megvan irva.

2017. szept. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az élethossz, ami szembetűnően különbözik, hanem az életminőség. A dohányosok egyre több és több betegségtől szenvednek, azoknak minden kellemetlen tünetével együtt. Magas vérnyomás, fejfájás, könnyen agyérgörcs, emiatt részleges v teljes bénulás, azaz kiszolgáltatottság. Érszűkűlet, ami a lábak levágásához vezet, azaz megintcsak kiszolgáltatottságban, mások terhére kell leélni hátralévő életüket. Évente nem egy évet öregszenek, hanem kettőt, hármat, ennélfogva korán sokkal öregebbnek néznek ki, mint amennyi idősek valójában. Az pedig köztudott, hogy ma az időseknek nem sok babér terem. Nehezen fog munkát kapni, mert idős kinézete miatt, nem nézik ki belőle, hogy bírja a gyűrődést. Nem talál társat, mert manapság nemcsak a férfiak, a nők is a fiatalabbra buknak. Nemdohányzók számára büdösek, kellemetlen a közelükben lenni. Biztos, hogy nemdohányzó nem csókolózna dohányzóval, mert hányás ízű a szájuk. Tehát, meglehetősen megnyirbálja a lehetőségeit a dohányzó ember. S nem beszéltem még a tüdő és légzőszervi nyavajákról.
2017. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt van egy néhány dolog amit érdemes elolvasni.

2017. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdésed. A bagó semmilyen pozitív hatással nincs a szervezetre, csak negatív. Mint a dízel korom.

A pia, ha minőségit iszol (pl. te főzöd gyümölcsből, nem égeted meg, nem a vegyi fegyver gyárban pancsolod a halálfejes tartály tartalmából) és nem

detoxra iszod magad hetente 8x, akár pozitív hatással is lehet, értágító, flavonoidok is vannak benne.

Más kérdés, hogy, aki 92 éve piál, az még minőségi(bbe)t ivott korábban, nem ezt a kutyultat, amit most terítenek.

Tapasztalatom szerint a bagósok előbb halnak, mint a csak

részegesek, de kevés piás van, aki mellette nem dohányzik.

2017. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lacagyerek válasza:
Alkohol, pia, és nők nélkül az élet nem lessz hosszabb, de hogy qurva hosszúnak fog tünni az biztos (:
2017. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A nagyapám kb 60 éves koráig dohányzott, 93 évesen halt meg. A nagymamám is dohányzott jó néhány évig, ő 82 évesen hunyt el, ő fiatalabb korában asztal alá itta a mu kás embereket. A másik nagypapám talpnélkülit szívott élete végéig, ő is majdnem 80 évig élt. Szóval szerintem ez szimplán genetika kérdése, ki meddig él. Az más kérdés, hogy a dohányzásban hatalmas üzlet van az állam számára, mind abban, ha szívják az emberek és abban a sokféle leszoktató cuccban is. ;) Viszont én még olyanról nem hallottam, hogy valaki becigizve szétverte a családját, ellenben az alkoholtól előfordul elég gyakran. Szóval az én meglátásom az, hogy akik totál egészségesen élnek, azok elég rosszul fogják érezni magukat attól, hogy belehalnak abba, hogy semmi bajuk. :D Amúgy nagyon rossz, hogy lassan úgy üldözik a dohányosokat, mintha brutális gyilkosok lennének, ellenben rendszeresen látok kocsmában kisgyerekeket, vagy előtte hagyva babakocsiban egyedül, mert az ugye teljesen elfogadott. :/
2017. szept. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!