Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy jövendőbeli katona életét...

Egy jövendőbeli katona életét mennyire nehezíti meg a dohányzás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves vagyok, barátaimmal élek az UK-ban. Napi 20-30 sodort cigit szívok, ha szabadnapom van, egyébként pedig maximum 10. Idegenlégiós szeretnék lenni, az elmúlt fél évben aktívan edzettem, most egy ideig abbahagytam, de nemsokára újrakezdem, egy picit felpörgetve. Szeretnék lassan és fokozatosan felkészülni a fizikai tesztekre. Eddigi tervek szerint kb. 2 és fél év múlva mennék a légióba, tehát ennyi időm van a felkészülésre, a cigaretta csökkentésére (nem szeretnék leszokni, szeretek dohányozni). A kérdést nem a függőséggel kapcsolatban írtam, az már az én gondom, inkább a tüdőm egészsége, illetve a sportra gyakorolt hatása érdekel. Köszönöm az értelmes válaszokat. :)

2017. júl. 26. 18:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még egyébként megemlíteném, hogy tisztában vagyok a káros hatásokkal, a kutatásokkal is, de most inkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi katonáktól, sportolóktól, ismerősöktől. :)
2017. júl. 26. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha tisztában lennél a káros hatásokkal, akkor hozzál sem nyúlnál a cigihez. Csak az ostoba emberek dohányoznak. Egyébként eléggé megnehezíti, hiszen COPD-sként hordozható oxigénpalackkal elég nehezen fogsz kúszni-mászni, mint egy óvodás.
2017. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván ostoba vagyok, mert dohányzok.
2017. júl. 26. 18:59
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Mi az, aki tudja, hogy a tüdő alveólusait folyamatosan gyulladásba tartja, szépen tüdőtágulatot okozva magának, amit folyamatosna köhögni fog és szépen csökkeni fog a tüdőkapacitása, mikor már visszafordíthatatlanul tönkremegy az egész tüdeje és a nap 80%-át oxigénpalackra kötve kell lennie? Igen, az ostoba a jó szó rá.
2017. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi az, aki annak ellenére, hogy megkértem az első kommentben a kedves válaszolókat, hogy személyes tapasztalatokat írjanak, mivel tisztában vagyok a hatásaival, mégis leírja a káros hatásait, illetve emellett még személyeskedik is? Igen, az ostoba szintén jó szó rá.
2017. júl. 26. 21:56
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

emlékeim szerint 10ből 9en dohányoztunk, és a többség azért elég masszív bagós volt.


Oké, nem légió, csak Magyar Honvédség.

2017. júl. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Személyeskedés? Ha ez neked személyeskedés.... hogy lehet úgy szeméyleskedni, hogy nem is ismered a másikat és csak az adott információkat ismeri vki? Megsúgom, sehogy
2017. júl. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat 8. válaszoló, érdekes információ volt. :)
2017. júl. 27. 09:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Fú, napra pontosan 2 hónapja írtam ki a kérdést. Azóta sikerült lefogynom 10-14 kilót (normálisabb, kevesebb kaja és rengeteg mozgás) és sikeresen áttértem az elektromos cigire, ami szerintem egyáltalán nem annyira káros, mint a normális cigi. Egyelőre még nikotinosat szívok, de most fogok venni kevesebb nikotint tartalmazó liquidet. Csökkentem egy ideig, majd a tervek szerint végleg leszokok róla. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Ma kipróbáltam a normálisat két hét után, de a felénél elnyomtam, mert egyszerűen undorítónak és büdösnek tartottam.
2017. szept. 26. 22:50
 10/10 Csiß ***** válasza:

"mennyire nehezíti meg a dohányzás?"


Szarabb lesz a kondid,rosszabb az oxigénfelvételed,a véred tele van szén-monoxiddal, a tüdőd szenved a kátránytól és a maradék kb 4000 káros vegyülettől..Ennyivel nehezíti csak.Gondolom nem kell jobban ecsetelni a dohányzás káros mellékhatásait, sejted te is.

2017. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!