Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigis téma szerintetek?

Cigis téma szerintetek?

Figyelt kérdés
A Ciginek van valami jótékony hatása is a sok káros mellett???
2010. ápr. 17. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Én egyet se tudok.
2010. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Rövid időre megnyugtat!

"A"

2010. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Terhes lettem, azóta réparágással nyugtatom magam.

Sokan próbálnak ráaggatni különféle "jótékony" hatásokat, de ez kamu.

A cigi függőséget okoz, pótcselekvés is egyben.

2010. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

semmi jótékony hatása nincs.

káros annál több!

a nikotin egy rovarölő méreg,tartalmaz a cigaretta formaldehidet(ezzel a döglött békákat konzerválják pl),cianid is van benne(patkányméreg)ólom,kadmium(gépkocsik aksijában van ilyen),ammónia (festékhigító)

hát én tuti nem szívnám:Sennyi káros anyag mellett kétlem,hogy jótékony hatása lenne bármire.

2010. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
91%
Ha lenne is valami jótékony hatása (amit erősen kétlek) akkor is annyi kártékony hatása van, hogy nem éri meg a kockázatot. Én mióta abbahagytam sokkal aktívabban tudok sportolni és mindenféle légzési problémám megszűnt.
2010. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Néha egy egy szál tágítja az ereidet. Jobban megy a tanulás. De nem arra gondolok hogy több doboz hetente .... :D
2010. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Picasso születésén kívül pozitívumot még én sem hallottam a cigarettafüstről, de úgy tudom néhány légzéselégtelenségben szenvedő embernek még orvosok is ajánlják - persze nagyon kis mennyiségben és csak rohamnál, hogy ne szokjanak rá.
2010. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
gyorsítja az anyagcserét
2010. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
megnyugtat, csökkenti az éhségérzetet, gyorsitja az anyagcserét tehát fogyaszt,élénkiti a memóriát, jó szúnyogriasztónak :-)
2010. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak jótékony hatásai is: például az étkezés után keletkező fáradtság és álmosság leküzdésére is alkalmas. Az emésztőmirigyek és belek működése fokozódik, így elősegíti az emésztést. A dohányzás mellékvesére gyakorolt hatásával fokozhatja a vércukor mennyiségét, emelheti a vérnyomást, csökkentheti az éhségérzést, valamint a hasi vérerek szűkítésével növelheti az agy vérellátását, ezáltal a szellemi munkát segíti elő. Az évek során kialakuló megszokások nyugtatólag hatnak, csökkentik az idegességet."


"A dohányzás összes káros hatása mellett, megemlítést érdemel az az egyetlen jótékony hatása, miszerint csökkenti az Alzheimer-kor, és a Parkinson-kor kialakulásának valószínűségét. Ez ugye hihetetlenül hangzik, mégis a kutatások azt bizonyították, hogy a dohányzás emeli a dopamin szintet, aminek a hiánya vezet az Alzheimer és Parkinson-kor kialakulásához."


Meg van vmi nagyon ritka gyomorbetegség aminek a kialakulásának esélyét csökkenti igazából annak a nevét kerestem de nem találom :D

2010. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!