Cigi tenyleg megnyugtat? Mert latom hogy ilyen 14 meg 15 evesek cigiznek megkerdezem toluk es azt mondjuk hogy oket megnyugtatja (valaki elmondana milyen erzes? , mert en meg soha nem cigiztem)
Csak a megszokás miatt! (beidegződés)!
A fű! Az megnyugtat!
A kérédst megvizsgálhatjuk egészségügyi, anatómiai oldalról, és a válasz nyilvánvaló lesz.
A testünknek a fennamradáshoz, és eredményes működéshez többféle anyagra és tápanyagra van szüksége, az egyik ilyen az oxigén a légzéshez.
A légzés során a belélegzett levegő a tüdőbe kerül, onnan a folyamat végére a vérkeringésbe, melyet a szív pumpál. A vérkeringés következtében a friss oxigén eljut mindn egyes sejthez, melyek a szöveteket, szerveket alkotját, és melyek a testünk mükődésének alapvető funkcióit látják el. A sejtek ekkor leadják a vérnek a salakanyagokat, és méreganyagokat, a kibocsájtott széndioxidot is, és a vérárammal a gyűjtőhelyekbe kerül, majd kirülül a szervezetből - a széndioxid visszakerül a tüdőbe, ahol kilélegezzük. Ez a légzéskör.
Ha a kérdést a megnyugtatás tekintetében vizsgáljuk, akkor meg kell érteni, hogy milyen a stresszes helyzet (amikor meg kell nyugodni).
Alapvetően egy stresszes helyzet eltérő élettani jelenségekkel jár. A pulzusszám és a vérnyomás változik, izzadás, és egyéb tünetek jelentkezhetnek. A stresszes helyzet egyik jellemzője lehet a vérutak, erek kitágulása valóban, melyek a stressz miatt jelentkező magasabb pulzusszám következtében jelentkeznek.
A cigaretta (és együtt a nikotin) alkalmazása egy ilyen helyzetben olyan, mintha a természetes ereket a szervezetben erővel igyekeznénk szűkíteni - mindenképpen rossz módszer.
Tény, hogy a cigarettázó ember nyugalmat érzékel a szervezetében, de az érrendszerére mindenképpen egészségtelenűl hat, és nem marad következmény nélkül. Ami az éerekre hat, az a szívre is hat. Nem véletlenül közismert a tény, hogy a dohányzás szív- és érrendszeri megbetegedést segíthet elő vagy éppen okozhat.
Ha a szív és érrednszer érintett, akkor minden szerv, és ezzel egyidőben minden élettani, és lelki- pszichológiai tulajdonság érintett. Az agy esetében az agyi érszűkület és ezzel együtt a stroke, agyvérzés kockázata nő, melyről tudjuk, hogy bénulással (egy életre akár) vagy halállal is végződhet.
A test izomzataiban bevérzéssel, gyengeséggel, részleges bénulással is járhat - a szervezet, a test, álalános minőségében, általános értelemben gyengűl meg, rugalmasságát veszíti (az izmok, mint a belső szervek is), és ekkor még szót sem ejtettünk a lerakódó méreganyagokról, melyek további probléámk forrásai lesznek.
Nem véletlenek a tünetek, melyet a cigarettafüst-mérgezés tünetei: fulladásos tünetek, köhögés, émelygés, hányinger, hányás, (ez utóbbi három mérgezési tünet) fejfájás, szédülés (hipoxiás tünetek), levertség, gyengeség, szíverés, stb.
A cigaretta és annak összeteviő alapvetően méreg a szervezet számára, éppúgy, mint a cigifüst, mint égéstermék - ezt nem győzöm eleget hangsúlyozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!