Kinek éri meg Ecigit használni?
Szerinted az e-cigi nem káros? Füst jut a tüdődbe ami a szervezetedbe. Ugyanolyan káros hatással van, mint sima dohány. Ahogy a szivar is káros, ahogy a marihuana is káros és minden más olyan dolog ami a tüdődbe jut. (Már a levegő is sajnos ...).
Én véleményem szerint ez az e-cigi csak marketing és pénz. Semmi haszna nincsen.
Amikor a gazdaságosság jön szóba, általában a dohánybolti dobozos cigihez viszonyítunk, amiből napi egy doboz kb. ezer forint. Az mondjuk 30 napra számolva 30.000 Ft.
Ezzel szemben, ha kész e-liquidet veszel, átlagos fogyasztással (napi 3 ml), az 30 napra 30x30 ml (8697 Ft) vagy 1x100ml (7799 Ft). Ehhez még jön egy átlagos porlasztó, havi 2-3 darab (2000-3000 Ft). Ez így nagyjából 11.697 Ft. Kevesebb, mint a fele az analógnak.
Ha a házilag töltött cigihez viszonyítasz, akkor a házilag kevert liquiddel kell számolni, és akkor nagyjából egy árban lesznek. De akkor már nem napi 3 ml-ről beszélünk, hanem 6-8 ml-ről, ami szerintem átlag feletti fogyasztás.
Az, hogy az analógot vagy az e-cigit ki, hol és mikor szívja, az a saját döntése. Nem az e-cigi hibája, ha állandóan a szádban van. Egyébként sokan szívják az analógot a lakásban is.
Az pedig a dolog másik oldala, hogy ha még nem is lenne jóval gazdaságosabb, akkor is jóval egészségesebb, értsd máshogy, ha épp annyiba kerülne az e-cigi, mint az analóg, az egészségre gyakorolt rossz hatása akkor is csak a tizede, mint az analógé. Szerintem ez így elég "gazdaságos".
# 4/5
A töltött cigi és a házilag kevert liquid nagyjából egy árban vannak, átlag feletti liquidfogyasztással számolva.
# 5/6
Mégis melyik agyament lázálmodból szedted, hogy a liquid tele van színezékkel és tartósítószerrel?
Egyik sincs benne, nem is használunk ilyesmit.
Csak abba gondolj bele, hogy a cigarettafüst tele van nagyméretű, szilárd molekulákkal, amelyek megtapadnak a tüdőszövet falán, lsd. egy másik kérdésben linkelt képet: [link]
Ráadásul, a cigarettafüstből a szervezetbe jutó anyagok közül kb. 400 rákkeltő.
Arról nem is beszélve, hogy dohányzás esetén nem csak a dohányzó, hanem annak környezetében élők is szenvednek (passzív és harmadlagos dohányzás).
Ezzel szemben, a liquidben nincs nagy méretű molekula, ami megtapadhatna bárhol is, ráadásul nincs benne rákkeltő anyag sem. Egy e-cigarettázótól 5 cm-re a levegőben található káros anyagok mennyisége megegyezik a városi levegő károsanyag szintjétől, ergo nincs passzív e-cigizés sem.
# 8/9
Ahelyett, hogy utánanéztél volna a témának, és nem írtál volna orbitális sületlenséget, még mindig fogalmad sincs az egészről.
A füst égéstermék, a gőz folyadék (vagy szilárd anyag) hevítése folyamán keletkezik. A füstben van korom (szilárd halmazállapotú anyag), a gőzben nincs. Ezért írtam, hogy az e-cigi által nem jut füst a tüdődbe, ugyanis az e-cigi gőzt bocsát ki. A marihuánát, a szivart, a cigarettát, az egyéb égéstermékeket kibocsátó dolgokat nem szabad idekeverni, az teljesen más tészta.
Az e-liquidben abban az esetben van nikotin, ha nikotinos e-liquidet vásárolsz, vagy keversz odahaza. A nikotinmentes e-liquidben nincs nikotin. Ugye, nem olyan bonyolult? :)
Az e-liquid alapvetően az aromától színes. Valóban létezik folyadékszínező anyag, de körülbelül senki sem használja. Eddig egyetlen webshopban sem láttam még, sem magyarban, sem külföldiben, pedig elég sokat ismerek. Rákeresve sem találok. Fórumokat olvasva sem számolt még be senki sem arról, hogy használna ilyesmit. Pont azért, mert alapvetően a fun faktoron kívül nincs semmi értelme, és azért, mert aki leszokott már az analóg cigiről, törekszik rá, hogy a gőzöléshez szükséges minimális alapanyagokon kívül ne vigyen be mást a szervezetébe.
Tartósítószer azért nincs a liquidben, mert alapvetően nincs mit tartósítani rajt. A növényi glicerin fénytől védett, száraz helyen akár 5 évig is eláll. A propilén glikol szintén. Az aroma hajlamos savanyodásra, keseredésre, de az sem két nap alatt.
Alapvetően tehát nincs szükség a liquid tartósítására, mert általában jóval hamarabb elfogy, mint hogy megromlana. Bár egyes hűtőben tárolják, de a kész liquid hűtés nélkül is jó darabig eláll, a nikotin bomlását viszont lassítja a hűtés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!