Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen függőnek lenni (dohányz...

Milyen függőnek lenni (dohányzás)?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányulna, hogy miért nem tudják letenni a dohányosok a cigit? Mit jelent az, ha valaki függő? Milyen érzés, mikor muszáj rágyújtanod?

A környezetemben van pár ember (köztük a barátnőm is), aki dohányzik, többen próbáltak is leszokni róla eredménytelenül, pár napig, esetleg hétig bírták, én pedig nem értem, hogy hogy nem lehet nem rágyújtani, igaz én sosem dohányoztam. Próbálták már nekem elmagyarázni több oldalról is, de ezidáig sikertelenül. (volt aki egy tábla csokihoz hasonlította, vagy egy megbontott csipszhez, vagy egy dögös meztelen csajhoz az ágyamban, aki csak rám vár, de egyiket se tudom átérezni igazából. Csokit ugyan szeretem, de attól, hogy van nekem egy táblával, még kibírom, hogy ne bontsam ki rögtön és pusztítsam el ott helyben, ugyanaz a helyzet a csipsszel, azt is szeretem, de nem vagyok képtelen arra, hogy ne mondjak nemet. Még talán a harmadik, csajos példa tetszett legjobban, de van barátnőm, akárki fekhet az ágyamban engem győzködve, hogy feküdjek oda mellé stb. nem fogok menni, mert barátnőm van... Szerintetek bennem a hiba? Mások is vannak ezzel így?

Utolsó kérdésem lehet kicsit buta (sőt biztos,nem mintha az eddigiek nem lennének azok), de szerintetek ha elkezdenék dohányozni, akkor rá tudnék szokni úgy, hogy ne tudjam letenni? Vagy ez embere válogatja? Jobban belegondolva semmi olyan szokásom nincs, amit nem tudnék egyik napról a másikra abbahagyni (még a hülye kérdések kiírását is beleértve a gyakorikérdéseken :D ).



2016. jan. 8. 01:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Érzéseket, főleg ilyet szavakban nehéz - vagy lehetetlen - átadni, ha nem voltál benne, nem éltél át ilyet, nem érted, hogy ez másoknak mit okoz...

Aktiválja az agy jutalmazó központját, az illető úgy érzi, hogy javul a közérzete, megnyugszik, ellazul, gondolatai felgyorsulnak...

A hasonlatok, amelyekkel próbálták elmagyarázni számodra, szerintem nagyon találóak.

Ha elolvasod Allen Carr könyvét (vagy meghallgatod a hangoskönyvet), lehet hogy jobban megérted, ő rendkívül jól leírja ezt az állapotot és nagyon sokaknak sikerült leszokni ennek megértésével.

2016. jan. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha a bnőd cigizik és téged ez nem zavar akkor nyugodtan szokja rá Te is,mert akkor benned van a dohányzásra való hajlam!Én egyszer kipróbáltam,eddig még egyszer sem volt dohányzó bnőm és nem is lesz,mert nagyon büdösnek tartom,és lehet miattam a vilag legszebb nője ha cigizik,tuti nem csókolnám meg,max.puxi
2016. jan. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van aki nem hajlamos a rászokásra.
2016. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grittia válasza:
0%

Mintha leütöttek volna légycsapóval, és kivasalt volna egy teherautó. Amúgy egész jó érzés, főleg az idegrángás, mikor leírom az egyes számot. :)

De, figyelj, ha függő leszel, 99%, hogy homoszexuálisság társul hozzá.

2016. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A cigi egy kemény drog.

Le tudnád rakni ha rászoknál.

A hasonkatok nem a megfelelőek amiket mondtak neked.Ez nem csoki hanem egy kemény kábitó.

Előttem irták,hogy lazit,nyugtat,kikapcsol,lebegtet,mint egy drog.Ennyi a titok.De abba lehet hagyni.

2016. jan. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Abba lehet hagyni, de rendkívül nehezen, mert az agy jutalmazó központján keresztül hat, pszichikai függőséget okoz (mozdulatok hiányozni fognak stb)...

Szerintem nem éri meg elkezdeni, sőt, rászokni sem.

2016. jan. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!