Valaki le tudná nekem írni a fű jò és rossz hatásait a szervezetre?
az egyetlen jó tulajdonsága az, hogy elvileg megöli a rákos sejteket, ezenkívül használják még arra, hogy a kemoterápiás betegek fájdalmait enyhítsék és az étvágyukat meghozzák (az elsőre valószínűleg az alkohol is jó lenne, csak a marihuánában egy másik vegyület okozza a beállást és másik csökkenti a fájdalmat, míg az alkoholnál csak az alkohol van hatással, és így ha azt adnának, akkor az egész osztály berugna)
ha rekreációs céllal szívod, akkor valószínűleg nem lesz a szervezeteddel jó hatással, a közérzeteden javíthat, de ronthat is, ahogy azt már előttem írták. kevésbé káros, mint az alkohol és sokkal kisebb függőséget okoz, kivéve ha dohánnyal együtt használod (mellékes, hogy akkor is nikotinfüggő leszel, ami közel az egyik legerősebb függőség). Túladagolni nem lehet, mert extrém nagy mennyiséget kéne elszívni, hogy belehalj, amire képtelen vagy mert addigra már valószínűleg régen elájulnál.
Rossz hatásai természetesen ennek is vannak, mint minden méregnek, amit napi szinten magunkhoz veszünk. A kapudrog-elmélet már régen nem létezik, maximum a kishazánkhoz hasonló országokban van annyi érvényessége, hogy ugyan annál a dílernél vehetsz fűvet, akinél mondjuk vehetsz valami keményebb drogot is, tehát aki szeretne, az tovább mehet és meghallhat meg elcsövesedhet. Bár valószínűleg ha nem kezd el füvezni is pontosan ugyanígy járt volna. Memóriára nincs jó hatással, de azon vitatkoznak, hogy csak addig jelentős-e amíg a hatása alatt vagy, vagy utána is károsodik. Továbbiakban nagyban függ a fogyasztás módjától is. Spangli, vizipipa, vaporizer és süti azt hiszem ez a sorrend, így lesz egyre kevésbé káros, hiszen egyre kevesebb, vagy semennyi füsttel töltöd fel a tüdődet, ami minden formájában roncsolja azt. Természetesen hatása alatt fokozottan figyelni kell az utcán, nem árt ha nem vagy egyedül, mert ha elüt egy autó, az elég rossz hatással van a szervezetre, ugyanígy igaz, hogy vezetni sem szabad, mert valószínű baleset lesz a következménye és az is kifejezetten sejtroncsoló hatású.
Az, hogy kevésbé káros, mint az alkohol, véleményem szerint nem jó tulajdonság, kizárólag előny. Én teljes mértékben támogatnám a legalizálást, de előtte komoly lépéseket kéne tenni, hogy ne a 10millió alkoholista országa legyünk, mert nálunk valószínűleg a 90% az alkoholhoz hasonlóan ész nélkül használná, lezüllene és akkor természetesen a fűvet hibáztatnák, hogy denagyonmegmondtákhogyezmilyenkáros.
Jó hatások:
- segít enyhíteni a mindennapi stresszt
- kreatívabbá tesz, jó ötleteid támadnak, akár író vagy vagy zenész, jobban rá tudsz fókuszálni az alkotásra.
- sokat nevetsz tőle, és a nevetés tudományosan bizonyított, hogy jót tesz az egészségnek
- elmélyíti a kommunikációt, nagyon jókat lehet beszélgetni beállva, mert valahogy más perspektívából látod a világot
- erős lázcsillapító, a forgalomban lévő szintetikus gyógyszereknél sokkal hatékonyabban viszi le a lázat
- egy friss kutatás alapján drasztikusan lassítja az agytumor növekedését
- az indica fajták megfelelő mértékben használva alkalmasak a szorongás és a depresszió kezelésére
- ez nem tudományos kutatás, de az tény, hogy mióta napi szinten zöldelünk, se én, se a haverjaim közül senki nem volt megfázva. Pedig volt, hogy izzadtan, pólóban rohangáltam éjjel a hidegben. Nem biztos, hogy van összefüggés, de én azt gondolom, hogy van.
Rossz:
- a memóriát rontja
- ha van lappangó (örökletes) mentális problémád azt hosszú távú, rendszeres fogyasztás esetén előhozhatja (szorongás, depresszió, stb.). Ha skizofréniára van hajlamod, akkor az sajnos már egy tépéstől előjöhet. Ennek minimális az esélye, (kb. egy a millióhoz) de az objektivitás miatt muszáj volt megjegyeznem.
- hosszú távú túlfogyasztás esetén kialakíthat un. amotivációs szindromát, azaz elveszted a lelkesedésed, unni fogod az életed, eltűnnek a motivációid.
- ha cigiből szívod, és teszel mellé dohányt, akkor az nagyon káros a tüdőre, mert teljesen szűretlenül tüdőződ és tartod lent mind a játékot, mind a dohányt. (Vaporizer ajánlott!)
- valóban belezavarhat az idegsejtek közötti kommunikációba, viszont ezek visszafordítható folyamatok, tehát a szívás abbahagyása után ez egy idő után helyreáll
- erős lelki függőséget képes kialakítani, rendesen tud "kattogni" az ember ha rendszeres szívás után egy ideig nem tud hozzájutni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!