Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Természetes e, hogy a dohányzá...

Természetes e, hogy a dohányzás elhagyása utáni 2. hónapban sem köhögés, sem tüdőtisztulás jeleit nem veszem észre, amelyeket többségben írnak? Továbbiak lenn.

Figyelt kérdés
2 hónapja nem dohányzom, de nem tudom, hogyan értékeljem, hogy elmaradnak a reggeli köhögések, ami ekte a tisztulási folyamathoz tartoznának?. Aktívan sportolok, odafigyelek az étkezésemre. A szükséges vitaminbevitel is megvan. Mi lehet a baj? Ha egyáltalán van probléma?

2014. nov. 5. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
hány évig dohányoztál, és napi mennyit?
2014. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A reggeli köhögés, amit dohányos korodban tapasztaltál: a cigifüstből a kátrány, de főleg a nikotin lerakódott a torkodra, és azok a "csillók" (nem ez a megfelelő szó, régen voltam gimis :D), amelyek a táplálékodat is továbbítják, próbálják magukat "letisztítanI", erre szolgál a köhögés. Mivel nem dohányzol, erre most nincs szükség, ezért nem köhögsz, sztem így normális
2014. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2

"azok a "csillók" ... amelyek a táplálékodat is továbbítják" - tényleg sokat felejtettél (táplálék vs légzés)

2014. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem félreérthető a kérdés. Én azt hámoztam ki, hogy nem veszed észre a javulás jeleit. Jó értem? Ha még továbbra is köhögsz, az is tisztulás, ez szépen lassan el fog múlni.
2014. nov. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

16 évig dohányoztam. Napi fél és 1 doboz között változott az igényem, stresszesebb napon még több is.

természetesen a teherbírásom és a reggeli felkelések is könnyebben mennek.

De általában mindig azt olvastam mindenkitől, hogy 1 hónap elteltével reggelente köhögtek, a cigilerakás után.

Csak azt hittem én vagyok rosszul összerakva. Mert elvileg az évek hosszú sora óra lerakódott kátránymennyiségnek valahogyan fel kellene jönnie, de én még ezt nem figyeltem meg magamon. :S

2014. nov. 5. 10:17
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es. Nem köhögtem a dohányzás alatt sem. És jól vetted ki a szavaimból (bocsesz a félreérthető fogalmazásért), nem vettem észre nagyon látványos javulást, mint amiről más emberkék beszámoltak. Nem vagyok rekedt. Mondjuk nekem ennyi pont elegendő.
2014. nov. 5. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:

miben várod a látványos javulást? ezt érezni kell nem látni...

csinálj valami fizikai dolgot, amire emlékszel, hogy mennyit bírtál dohányzás közben... majd akkor meglátod, hogy most jobban bírod..

2014. nov. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok minden befolyásolja ezt, pl. hogy mennyi "cucc" van benned. Ha pl. te is átestél a nemrégiben oly népszerű őszi vírusfertőzésen, akkor egy csomó mindent kiköhögtél már akkor.
2014. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Silent Öcsi válasza:
Én 1994 óta dohányzom/dohányoztam, napi 1 dobozzal. 2015. szept. 13-a óta nem gyújtottam rá. Én sem érzek semmiféle javulást, amikröl a sok beszámolóban olvasok. Annyi, hogy kb. 3 kilót híztam. Remélem a kérdésfeltevö azóta sem dohányzik és érzi a javulást 1 év elteltével.
2015. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta sem dohányzok. :) De semmi extrát nem figyeltem meg. Annyi, hogy most már kimondottan zavar az erős dohányfüst :)
2015. dec. 8. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!