Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás van valamilyen...

A dohányzás van valamilyen hatással a haj hagymákra?

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Igen.

A tűdőrákba a hajhagymák is belehalnak!

2014. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Sajnos igen.

Mivel összeszűkülnek az erek, ezért romlik a véráramlás, így kevesebb tápanyag jut a hajszálakig, ezért hullani kezd.

Emellett még a dohányzó emberek hamarabb is őszülnek, mint az átlag emberek.

2014. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt kezdenek az erek meszesedni?
2014. nov. 2. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

A nikotinnak nem "ér meszesítő", hanem érösszehúzó hatása van.

Igaz, mindkettő csökkenti az ér keresztmetszetét, tehát nagyobb munkájára van szüksége a szívnek -ezáltal nő avérnyomás-.

Lényeges eltérés: míg az ér elmeszesedését az ér belső falára lerakódó anyag okozza, a nikotin összehúzza az eret.

Az, hogy mikor kezd meszesedni az ér függ az örökölt génektől és a táplálkozás minőségétől.

2014. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jót nem tesz neki, de nem fogsz tőle megkopaszodni ha ettől félsz. Ha kinézel az utcára az 50 feletti dohányos nénik se kopaszok vagy ritka hajúak. Az, hogy mennyi hajad van genetikától és ápolástól függ (szerencsére\sajnos).

nekem férfi létemre sok hajam van nem vagyok már pedig fiatal sokat dohányzom, igaz vékonyszálú de nem ritka. Nemdohányzó lánytesómnak nincs annyi haja mint nekem. Ő erről én arról az ágról örököltünk.

2014. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
elvileg ha dohányzol 4 szálnál ne szívj többet naponta, de ha 1 héten 1-2 szálat szívsz ak bizt semmi ahány ember annyi féle, meg úgyis elmész dohányos mellet, sőtt beszélsz is vele sokszor
2014. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!