Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 10 évig tartó dohányzás után,...

10 évig tartó dohányzás után, mennyi ideig tart a tüdő tisztulasi folyamata?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

3-4 de uyganoylan már sosem lesz...


10 év dohányzás tüdőtágulatot és légzőszemölcs elhalást meg ritkulást okoz...


10 év dohányzás után a tüdőd nem lehet jobb 50-60% os kihasználtságúnál egy soha nem dohányzóhoz képest!

2010. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Néhány hét alatt rengeteget javul az erőnlét, ahogy vérből kiürülnek CO-val működésképtelenné vált vörösvértestek, és felköhögi az ember a sok kátrányt. Valamint kitágulnak az összehúzódott hajszálerek, nekem kezem lábam szinte folyamatosan természetesen meleg volt.

Hogy teljesen mikor jön rendbe? A fene tudja. Néhány év biztosan, de lehet hogy már soha sem lesz olyan.

2010. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a tüdő 30 éves korig tud tisztulni, regenerálódni, utána már nem igazán. Persze ha valaki 30 felett hagyja abba a dohányzást, annak is biztosan javulni fog valamelyest. Hogy mennyi időbe telik, az sztem életstílustól is függ. Sporttal, mozgással sztem elő tudod segíteni a tisztulást.
2010. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nem akarlak elbizonytalanítani, de ugyanolyan sosem lesz már ...
2010. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szia remélem azértkéded mert leszoktál gratulalok de lehet hogy sürüben leszel náthás és hasonlok én eszt vetem észre meg az ember arca pár honapmolva kezd kitisztulni reméljük a tüdö is kicsit futsz jol kiköbdösöd magad és örülni fogsz. tt zl.
2010. jan. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyógymasszázzsal lehet valamelyest segíteni a dolgon. Csinálunk egy mellkasmasszázst, aminek a végén ujjbeggyel bekopogtatunk a mellkasba kicsit. Ez fellazítja a letapadt nyákot, ezért nemcsak dohányzás, hanem tüdőgyulladás után is jó. Ha jól sikerült az akció, akkor esetleg pár napig köhögni fogsz, de ilyenkor mindig gondolj arra, hogy amit kiköhögtél, az eddig a tüdődben volt. :-)
2010. jan. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Hat aki azt mondta hogy nehany het alatt kezd tisztulni az teved minden bizonnyal mert ahoz hogy kiuruljon a szervezeted ahoz annyi ido kell legalabb mind amennyit szivaraztal;)Ugyhogy jo sokat:P...En ezt hallottam ezt tanacsolom es remelem hasznos volt.:P
2010. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyet se sűrűn látni itt, Szinte minden szavába bele lehet kötni:


"Hat aki azt mondta"

Én írtam


"hogy nehany het alatt kezd tisztulni az teved minden bizonnyal"

Már hogy a fracba, ne kezdene el tisztulni! Sőt, azonnal amint leteszi az ember a cigarettát. Tulakdonképpen folyamatosan tisztul, dohányzás közben is, csak hát amíg folyamatosan jön az utánpótlás...


"mert"

A mert kötőszó okozatot köti össze az okkal. Ebben az összetett mondatban viszont szó sincs kauzális összefüggésről.


" ahoz hogy kiuruljon a szervezeted ahoz annyi ido kell legalabb mind amennyit szivaraztal;) Ugyhogy jo sokat:P..."

Nyilván a hosszan tartó dohányzás okoz(hat) maradandó elváltozásokat a tüdőben. Sőt az eltelt évek önmagukban is megteszik a magukét, márt csak ezért sem lesz olyan az ember tüdeje mint ifjú korában. A légutak viszont lapátolják ki magukból a szemetet azonnal amint az ember nem lélegzi be az utánpótlást. Először gyorsan, aztán ahogy fogy a takarítani való, lassabban.

Vörös vértestek élettartalma 120 nap, tehát maximum 4 hónap alatt lecserélődik a vérben a dohányzás által tönkretett hemoglobin is.

Néhány hónap alatt a dolgok nagy része rendbe jön.


"En ezt hallottam"

Sok hülyeséget hall az ember nap mint nap.


"ezt tanacsolom"

Tanácsolod? Mit? Bárhogy keresem, nem találom az írásodban mit is tanácsolsz.


"es remelem hasznos volt.:P"

Hasznosat sem találtam benne.

2010. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Masik is mikkel nem foglalkozik:))Inkabb tanacsot adjon minthogy masnak a velemenyet osztja:))De szerintem igaza van a velemeny oszto elotti illetonek aki ezt irta
2010. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Silvuple válasza:
29%

Annyira buták vagytok. Főleg az első válaszoló. Ezt csak fikció ami placebo lesz.


Ugyan, hogy a retekbe lehet hgoy nem tisztulna meg teljesen a tüdőd soha, amikor 7 évenként teljesen új tested van. Egyetlen sejted sem lehet ugyanaz. Csak a pszichéd teszi a saját belső állapotodból a külsőt.



... barmok vagytok..

2012. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!