Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Már 6 hónapja nem dohányzom,...

Már 6 hónapja nem dohányzom, de még mindig hiányzik. Talán jobban mint az elején. Nagyon penge élen táncolok, elég stresszes feszült vagyok. Meddig fog ez még tartani?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, január óta nem gyújtottam rá. Nekem alapesetben nem hiányzik, de stresszhelyzetben sokszor még most is rágyújtanék. Állítólag ez sosem múlik el, tudni kell kezelni ezt. Szerintem sportolj, vagy keress valami olyan hobbit, ami levezeti a felgyülemlett feszültségedet.
2013. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, 4 év dohányzás után eldöntöttem, hogy végleg felhagyok ezzel a szokással, mondjuk soha nem voltam nagy bagós csak bizonyos szituációkban jött rám, hogy jól esne. Már 2 hónapja nem gyújtottam rá, de sajnos adott helyzetben ez a beidegződés felélénkül és rám tör, hogy rá kellene gyújtani. Legtöbbször olyankor elkezdek rágózni, de ez sem egy helyes megoldás.
2013. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30 év dohányzás után több, mint egy éve áttértem az e-cigire, egyik pillanatról a másikra nem hiányzott a normál cigi. Azóta egyszer-kétszer rágyújtottam (például lemerült az aksim egy buliban), akkor elszívtam egy fél doboz cigit, de reggel megint jó volt az e-cigi. Ezt most már bármikor otthon is hagyhatom, ha egy fél napra elmegyek otthonról és nem viszem, akkor még fel sem tűnik.
2013. szept. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez tényleg csak pszichés függőség, valódi függőség nincs. A szervezet már nem emlékszik a cigire, csak te sóvárogsz. Olyan, mint ha én 3 éve voltam disneylandben és ma is minden nap úgy ébredek, hogy szomorú vagyok hogy nem ott vagyok, akkor életem végéig elgondolkodhatok ezen. Szóval addig tart, amíg te a cigizni akarsz.
2013. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látja a négyes, neki van igaza. Ha igazából nem is akartál leszokni és a cigihiányt egy büntetésnek éled meg, akkor 40 év múlva is hiányozni fog a cigi. Ami a stressz/vigaszcigit illeti: nagyon komolyan gondolj bele, hogy könnyebb lesz attól a szitu, ha rágyújtasz? Megoldódik a probléma? Egyszerűbb lesz? Dehogy. Ezért volt eddig minden leszokási kísérletem sikertelen, mert folyamatosan a cigi után vergődtem és veszteségként éltem meg a lerakását. Most vagy a sokadik kísérletemnél és azt hiszem, ez most sikerülni fog. Mert nem rinyálok, meg vergődök mint a korábbiaknál hanem furán hangzik, de örülök, hogy nem kell azt az ocsmányságot szívnom. Hiszem nem leszek tőle elégedettebb, sem boldogabb. Csak rondább bőrű, pénztelenebb, oxigénhiányos. Azt hiszem, a Carr féle könyv is ezen a gondolatiság mentén halad, lehet érdemes lenne elolvasnod! Ő is arról beszél lényegében, hogy a dohányzás egy tök fölösleges tevékenység.
2013. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!