Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 éves vagyok.2 és fél...

13 éves vagyok.2 és fél hónapja dohányzom. Aszthmás vagyok. Lehet tőle most rögtön Rákom?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem mert néha fáj a mellkasom, szúr vagy fáj, néha nyom.

Olvastam utána.lehet bebeszéltem azért?.


2009. aug. 26. 21:24
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem kamu -.-"

Köszi a válaszokat.

Akkor ha most le rakom meg nyugodhatok?

2009. aug. 26. 21:45
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a rák nem fáj. Már csak végstádiumban, de akkor már más, nagyon súlyos tünetek is vannak (pl. véres köpet) és nem 13 évesen. Másodszor: ki mondta neked, hogy rákos vagy? Talán valami okos, hozzáértő személy? Nem hiszem...

Az aszthmád miatt érezheted a fenti tüneteidet, amit eddig súlyosbított minden elszívott szál cigi. Hagy abba a dohányzást és töltsd fel a szervezeted vitaminokkal, főleg c-vitaminnal, amit a cigifüst előszeretettel kiold a szervezetből.

2009. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Természetesen nem vagy rákos. A rák egyébként sem okozna fájdalmat ilyen korán, az már nagyon a vége. Viszont ne dohányozz :( Ártasz magadnak, nade nem kioktatni akarlak, hiszen csak segítséget kértél. A rák gyermekeknél nem fog kialakulni pár szál cigarettától, ennél jóvan bonyolultabb és összetettebb a dolog. Örülök, hogy úgy döntöttél nem dohányzol tovább.
2009. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
97%

12 vagyok, SOHA nem próbálnám ki, a sima füsttől is tűzök haza.Ha elmegy mellettem egy dohányos ember azonnal érzem, hogy dohányos, és próbálok távolra menni, annyira nem bírom.

Ez a link, tényleg nagyon durva, erre én sem gondoltam, de így jóformán minden betegségnek lehet a dohányzás az oka.


A kommentek utáni kérdéseidből pedig látszik, be vagy szarva.Előbb kellett volna gondolkozni. Én sajnos nem tudtam előre gondolkozni, teljesen cigarettamentes a szüleim, a rokonaim SENKI sem dohányzik és mégis, krónikus veselégtelenséggel születtem. Elivileg genetikai okoból, szóval akár a 50. ükanyám /apámtól lehetett.1.5 éve transzplantáltak. Gondolkozz el, hogy mit csinálsz, van aki nem érkezett gondolkodni...

2009. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Akkor már nem parázok.

Igen egy ismim mondta h 3 év után lett rákos 15 évesen.

Akkor nem kell orvoshoz sem mennem?csak elég az aszthmás kontrolll?

2009. aug. 26. 21:51
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megkaptam a mélt. Nyugi nem vagy rákos.
2009. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Tönkreteszed az amúgyis beteg tűdődet. Megéri?
2009. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
azért fáj a tüdőd, mert asztmás vagy. az allergiásoknak is szokott fájni, függetlenül attól h cigiznek e vagy sem.
2009. aug. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is asztmásan cigizek, 1 éve, nem hinném, hogy ilyen haamr rákod lenne, sőt szinte biztos, hogy nem. A tüdőd az viszont sz@rakodhat sokat, én is megszenvedek vele:/

13 évesen inkább szokjál le, és a rávalót költsd ruhákra, vagy tinilapokra, stb. És ne szokj vissza soha az életben;)

2009. aug. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyd abba most,mint 20 évesen....akkor nehezebb lesz...ha nem tudsz leszokni szólj anyukádnak/orvosnak/rokkonnak/barátnak/tanárnak vagy valakinek
2009. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!