Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csalánból dohány? Van valakine...

Csalánból dohány? Van valakinek tippje, vagy tapasztalata hosszútávon az egészségre gyakorolt hatásáról?

Figyelt kérdés

Ma bróbáltam ki száratott csalánt szívni, de semmi hatást nem éreztem azon kívül, hogy egy rövid ideig folyt tőle a taknyom.

Ha józan paraszti ésszel gondolkodok, akkor az orrfolyás annak a jelem, hogy tisztíthatja a légutakat. Ami nem lenne meglepő, hisz a csalán gyógynövény.

Már csak az a kérdés, hogy hosszúton előfordulhat-e bármiféle egészségkárosító hatása?

Vagy épp ellenkezőleg?



2012. nov. 18. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy teakánt pl nem lehet 2 hétnél tovább fogyasztani egyhuzamban mert tönkreteszi a gyomrot. Kell pár hét kihagyás. Szóval a dohányzással is kb ez lehet.
2012. nov. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zsizsik666 ***** válasza:
Az ilyen gyógycigik csak alkalmanként vannak, a csalánról nem hallottam, de tekerek minnyá egyet,
2012. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

most olvastam egy fórumban, hogy napi 10-12grammnál nagyobb mennyiség allergiás reakciókat válthat ki.

Tekertem 3 szálat a csalánból, lemértem egy hozzávetőlegesen pontos mérleggel.

Egy szál csaláncigi kb. 1-1,5 gramm körül mozog, ha jól meg van tömve!

2012. nov. 18. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!