A vizipipa károsítja a tüdőt vagy semmi különös gondot nem okoz?
Utolsó!
Végre egy normális ember!!! :DDD
Nos, a vízipipában nagyon sokkal több a nikotin, mint a cigiben. Meg kell nézni a dobozon található információkat mindkét esetben. Ezért mondják egyesek (nagyon bután), hogy a vízipipa szívása több száz szál cigi elszívásának felel meg. A kutya ott van elásva, hogy a cigit dohányát elégeted, a pipában pedig csak a forró levegőt áramoltatod át rajta. Így konkrétan a füst kevesebb nikotint tartalmaz, mint a cigifüst.
Természetesen nem egészséges ez sem, de kevésbé káros, mint a cigi.
Károssága csökkenthető:
- ásványi kövek használata
- ha ízesítetlen dohányt veszel, azt kimosva és ízesítő anyaggal átitatva gyengébb nikotintartalmat kapsz (elvileg ez a kombó olcsóbb is)
- faszén használata (a öngyulladós szén elvileg károsabb)
Kedves "értelmes" 10-es!
Feltennék az "értelmes" fejednek pár kérdést :-)
Füstöt viszel be a tüdődbe?
A füst az egészséges?
A nikotin okoz függőséget?(bár szerinted nem,te idióta)
18 év alattiak vásárolhatnak pl vízipipa dohányt?
Vízipipát szívhatsz olyan helyen ahol a dohányzás nem megengedett?
Idióta a te hozzáállásoddal a füves cigi sem káros,hisz csak jó kedvre derít...
Attól, hogy idiótának nevezel még nem lesz igazad. A hozzáállásommal semmi baj, csupán te vagy informálatlan, de akkor most felvilágosítlak. Senki nem mondta, hogy a vízipipa egészséges, csak azt, hogy kevésbé egészségtelen és ez így is van, az összes többi dohány termék elbújhat mellette, meg sem közelítik.
Most tényleg ezzel a gyerekes ténnyel jössz, hogy a füst egészségtelen. Igen egészségtelen nagyon is. De ahogy már említettem a vízipipában nincs égéstermék és a következők már fizika. Azért kezd el füstölni a dohány a forrólevegő hatására mert nedves, malesztól nedves ez tartalmazza az ízt is és hő hatására vízgőzzé bomlik vagyis ez alkotja a füst nagy részt.
A WHO (Egészségügyi Világszervezet) szerint "a vízipipa beszívott füstje KIS mennyiségű mérgező anyagot, többek között szénmonoxidot, nehézfémeket és rákkeltő vegyületeket tartalmaz" WHO-nak kezdj el magyarázkodni, ne nekem.
Ezen felül csak meg kell nézni a füstjét, tiszta fehér, míg más dohány terméknél, például a cigarettánál fekete és ezt még jobban bizonyítja ha a szánk elé papírzsebkendőt teszünk és úgy fújjuk ki a füstöt.
Szóval szőrszál hasogatás ha azt mondjuk, hogy kárós.
Egy szóval nem írtam, hogy a nikotin nem okoz függősét, csak azt, hogy a vízipipa dohányban olyan kevés mennyiség van, hogy az nem tud függőséget kialakítani. (Értő olvasás te idióta)
Nem vásárolhatnak 18 éven aluliak semmilyen dohány terméket, még vízipához sem.
Viszont itt jön a forduló pont, igen lehet vízipipázni tiltót helyen, ugyanis már dohány nélkül is lehet szívni. Többen is írták, hogy ásvánnyal, kővel, kaviccsal szívják, mind ugyan az, szinonimák.
Pontosabban ezek vulkáni eredetű, tisztított és hőkezelt kőőrlemények, mely ízesített glicerinnel vannak átitatva. Mielőtt a glicerinnel is kötözködnél, te is valószínűleg napi szinten fogyasztasz, mert az élelmiszeripar széles körben használja...
Szóval kizárhatjuk a dohányzás kárós hatásait. Kőnél nincs égés termék, ugyanis az nem ég el, kátrány kockázat 0-ra csökken. Füst megint csak 0, amit látni lehet az vízgőz csupán akármennyire is megtévesztő. És természetesen nikotin sincs. Nem kötött korhatárhoz se használata, se vásárlása, magyarul a 10 éves is gyerekn is megveheti.
Idén január 1-től életbe lépet szabály szerint is megengedett a vendéglátó helyeken és zárt térben, illetve bárhol.
1. § a) dohánytermék: cigaretta, szivar, szivarka, pipadohány és más fogyasztási dohány, vagy egyéb, külön jogszabály szerint dohányzásra szánt, dohány alapanyagú termék” – azaz a meghatározott, dohány alapanyagú termékekről beszélünk, illetve a külön joszabályban (Jövedéki Törvény) meghatározott dohánytól eltérő anyagú növényi vágatokról.
“b) dohányzás: a dohánytermék füstképződéssel járó elégetése;” – nos itt sem a füst, sem az égés nem jön létre. Mert a vízipipa kő gőze nem füst, és a párolgás nem égés.
A vízipipa használatát nem tiltja (hanem a dohányzást)
a faszén használatát szintén nem tiltja (hanem a dohányzást)
Szóval összefoglalva, igen hazugság lenne azt mondani, hogy nem kárós, de nem annyira és ha nem dohánnyal szívjuk
akkor már tényleg, mondhatjuk, hogy nem, hiszen a "nemdohányzók védelméről szóló törvény sem" tiltja a kővel való használatát.
Egyéb kérdés vagy megjegyzés?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!