Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohány aroma házilag?

Dohány aroma házilag?

Figyelt kérdés
nemtudjátok, hogy hogyan lehetne dohány ízt csinálni valahogy a dohányból? olvastam hogy a vizipipások sokszor beáztatják a dohányt, utána megszárítják és úgy használják,nah mármost nekem folyadékképpen kéne...tudom hogy mérgező, de ha sokszor kiáztatom, és a sokadik után megint és azt jól felhiogítom vízzel azt lehet használ már szívásra?

2012. júl. 27. 08:37
 1/3 balkalolka ***** válasza:

A vízipipába való dohány nem vízzel hanem melasszal és speciális, aromásított nedvesítőanyaggal van átitatva, otthon nem tudod reprodukálni a dolgot (nagy nyomás alatt kell melegen érlelni együtt), egyszerűbb vásárolnod.


Dohány áztatással csak akkor foglalkozz ha növényvédőszert akarsz készíteni pl. krumplibogár ellen - NAGYON mérgező, már egyetlen cigarettányi dohányból kiáztatott lé is meg tud ölni egy embert - javaslom ne játsszál dohánylével mert bőrön át is felszívódik.


A "dohányillatot" amúgy nem valódi dohányból vonják ki, hanem szintetikus észterekből és aromákból készítik - szintén nem egyszerű, parfümkészítés témakörébe tartozik.


Ha dohány ízt szeretnél (inkább illatról lehet szó) akkor vegyél natúr burnótot és szippantsd az orrodba. Sokáig érzeni fogod az illatát (feltéve ha dohányzol ÉS nagykorú vagy, egyébként nem biztatlak dohányzásra, drága és egészségtelen szokás).

2012. júl. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
És azt nem tudod megmondani mi lehet ez a nedvesítőanyag?
2012. okt. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal glicerin. Gumikezelésre és édesítésre használják. Tulajdonságaiban semmi köze a glicerin-trinitráthoz, amiből a dinamit készül, tehát nem robban, nem ég, semmi ilyesmi. Finom édes íze van, nagy mennyiségben mérgező, de az élelmiszeripar is használja.
2015. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!