Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek a dohányzás egy...

Szerintetek a dohányzás egy rossz szokás vagy (szenvedély) betegség?

Figyelt kérdés
Szerintem mind2 lehet... köszi a válaszokat!
2012. ápr. 28. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele,hogy mindkettő.Én most próbálok leszokni róla
2012. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szenvedély betegség és mellesleg egy rossz szokás is.
2012. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szenvedélybetegség.Ha csak egy rossz szokás lenne,akkor simán letenné mindenki,nem lenne rá annyira szükségük.
2012. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha nem szoksz rá nem gáz:D

28/f

2012. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Rossz ezt kimondani, de egy drog. Rossz szokás azért nem lenne, mert egy szokásról könnyű lemondani, ha az ember tudja, hogy az nem jó. Pl káromkodás társaságban. Párszor elfeledkezik magáról az ember, de utána hozzászokik, hogy nem szabad. A dohányzás betegség.
2012. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 masszázscucc ***** válasza:

Az előttem válaszolónak teljesen igaza van.


Amerikában készítettek kutatást a dohányzás hatásáról. Nagyon hasonlóan hat az agyra, mint a heroin és más kemény drogok. Saját hírvivő molekulánk helyére kapcsolódik az agyunkban lévő receptorokhoz.


Konkrétan függőséget okoz, és a leszokás elvonási tünetekkel jár.

A dohányipar lobbija sikeresen eltemettette az eredményeket.

(Leszoktam, ill. megútáltattam magammal.)

2012. ápr. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon egy kokainfüggő is csak szenvedélybeteg?

A nikotin is egyfajta drog,csak éppen legális a használata.S mivel vagy 80százaléka az árának adó,ezért hívhatjuk a kormányt a dílernek.

2012. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
ez egy rossz szokás, én is cigizek... de csak napi 1 szálat, és van olyan is, hogy 3-4 napig ráé se gyujtok... nem károsabb mint az alkohol, csak annak több a hatása, attól jobb a kedved, könnyebben pörögsz, bulizol, stb. azért elfogadottabb mint a cigizés, de ugyan olyan káros!!!
2012. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindkettő lehet. A nyolcadik válaszolónál pl. inkább rossz szokásnak tekinthető, hiszen napokig is kibírja, és fogadok nem kerülne erőfeszítésébe letenni. Sokan viszont eljutottak a szenvedélybetegség szintjére, független attól, hogy milyen hatásai vannak a nikotinnak, illetve hogy mennyi függőséget is okozó adalékot tesznek bele. A szerencsejáték is lehet függőség, a dohányzás mint mozdulatsor is. Vannak akik pl. ha csukott szemmel próbálnának elszívni egy szálat, utána úgy érzik, hogy nem is szívtak.


A lényeg, igyekezzen mindenki a rossz szokását nem hagyni elfajulni. Szerintem.

2012. máj. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Természetesen szenvedélybetegség, mint minden olyan szer/dolog, ami függőséget, hozzászokást okozhat.
2012. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!